Mazda заінтригувала атмосферними моторами

9 января 2014
5718 просмотров Голосов: 0 Автор:
article2755.jpg

Інженери Mazda концентрують свої зусилля на підвищенні ефективності згоряння суміші, у тому числі за рахунок технології займання від стиснення.

Спочатку можна було подумати, що бензинові двигуни Skyactiv, які не так давно з'явилися, — не більше, ніж тимчасова економічна (у всіх сенсах) альтернатива компанії Mazda турбомоторам та гібридним силовим установкам, що стають все популярнішими. Проте ще минулого літа стало ясно, що технології Skyactiv — не вимушений тактичний прийом за відсутності належного фінансування, а цілком осмислена довгострокова стратегія. І це допіру підтвердив відповідальний у Mazda за силові агрегати Міцуо Хітомі — на брифінгу в технічному центрі фірми у Йокогамі високопоставлений японець пояснив, як і навіщо будуть еволюціонувати «скайактівні» ДВЗ.

Найголовніше, що компанія Mazda має намір ще протягом дуже тривалого часу випускати атмосферні бензинові мотори — до виходу заплановані двигуни Skyactiv другого і навіть третього поколінь, які розробляються відповідно до європейських екологічних стандартів 2020 і 2025 років. Ключовий акцент — на ефективності згоряння паливоповітряної суміші. За рахунок чого? Найбільшу ставку роблять на подальше підвищення і без того надвисокого ступеня стиснення (зараз він дорівнює 13/14:1, і в майбутньому даний коефіцієнт, повідомляє Automotive News, доведуть до 18:1), а також на займання від стиснення — як у дизелів! Останню технологію нині особливо активно намагаються довести до розуму, оскільки без свічок запалювання складно контролювати процес на порівняно високих і низьких оборотах.

Ще один виклик для інженерів — оптимізація теплообміну, причому в широкому сенсі. Від цього у підсумку залежить і ресурс мотора (за високого ступеня стиснення може з'являтися детонація), і його економічність/екологічність.

На закінчення зазначимо, що бензинові мотори Skyactiv другої генерації мають бути приблизно на 30% економічніші від теперішніх. Якщо це «за інших рівних умов» ( тобто, як мінімум, за тієї ж потужності), то це багатообіцяюче!

Нинішній високий ступінь стиснення бензинових моторів Skyactiv — заслуга «гоночних» випускних колекторів, які завдяки ефективнішому відведенню відпрацьованих газів допомагають знижувати температуру в циліндрах.

Похожие статьи:

IT-ТехнологииМайбутні iPhone будуть мати чотири спеціальні мотори

Автомобильные новостиДрифтер на «Жигулях» врезался в Mitsubishi в Минске

Туризм и путешествияЧто нужно знать при покупке лодочного мотора?

Автомобильные новости​Toyota відкликає по всьому світу рекордні 7 мільйонів авто

Новости СпортаФлойд Мейвезер-молодший вирішив завершити кар'єру через рік

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk