У 2013 році ринок легкових автомобілів в Україні скоротився на 7,4%

9 января 2014
4511 просмотров Голосов: 0 Автор:
article2752.jpg

Минулого року продажі легкових автомобілів склали 201,566 тисячі одиниць, що на 7,4% менше від аналогічного показника 2012 року (217,581 тисячі). Про це у середу, 8 січня, повідомляє AUTO-Consulting. «Таким чином, і 2013-тий став для авторинку роком кризи та скорочення продажів», — зазначають експерти групи на її сайті.

Зазначимо, що загалом за 2013 рік авторинок України скоротився на 1,4%.

За інформацією AUTO-Consulting, у грудні минулого року дилери реалізували 16,209 тисячі нових легкових авто, що виявилося на 1,5% більше, ніж у листопаді, однак на 16% нижче від грудневого показника 2012 року.

«Продажі нових автомобілів у грудні були найгіршими за останні чотири роки. І лише у грудні 2009 року був зафіксований показник нижчий — 12 тисяч авто», — зазначають експерти.

Найбільше, нагадують експерти, на автомобільний ринок країни вплинули спецмито на іномарки з бензиновими двигунами від 1 л до 2,2 л та утилізаційний збір на всі автотранспортні засоби, введені відповідно у квітні та вересні.

Водночас після введення спецмита зросла частка авто з дизельними двигунами: до кінця року вона перевищувала 20%.

«Але, крім суто автомобільних питань, авторинок у 2013 році залежав від політичних рішень. Найважливішою подією року стало не підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, адже в Угоді про зону вільної торгівлі передбачалася і лібералізація автомобільного законодавства», — наголошують в AUTO-Consulting.

Тим часом, у грудні Україна підписала додаткові угоди з Росією, у яких знову фігурували автомобільні питання.

«Поки що до кінця не зрозуміло, як вони будуть працювати, але, судячи з підписаних паперів, жорсткого тиску на українських експортерів поки що не буде», — вважають експерти.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиВіктор Пєлєвін про ситуацію в Україні

Новости Сельского хозяйстваУкраина с начала маркетингового года экспортировала 17,6 млн тонн зерновых

Новости БизнесаНаркотрафик.UA.

Новости УкраиныРибак відкинув можливість введення НС в Україні

Новости УкраиныВ Україні 102 населених пункти залишаються без світла, із заметів звільнено 97 осіб - ДСНС

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk