13 квітня 2013 р. в Україні набуло чинності рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, згідно з яким вводяться трирічні спецмита на імпорт нових авто. Спеціальні заходи застосовуються на три роки шляхом запровадження спеціального мита щодо імпорту в Україну легкових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням (бензиновим) в залежності від робочого об'єму циліндрів двигуна:

- понад 1000 куб. см, але не більш як 1500 куб. см - в розмірі 6,46% (код УКТ ЗЕД 8703 22 10 00);
- понад 1500 куб. см, але не більш як 2200 куб. см - в розмірі 12,95% (код УКТ ЗЕД 8703 23 19 10)

За даними автоімпортерів, спецмито торкнулося 86% імпортних автомобілів

 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Став відомий найпродаваніший автомобіль в Україні

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що Європейський Союз може ввести санкції проти України у відповідь на введення спеціальних мит на імпорт автомобілів.

Туреччина повідомила Всесвітньої торгової організації (СОТ), що зробить відповідні дії проти тарифу на імпорт автомобілів в Україні, Японія і Євросоюз дали зрозуміти, що можуть послідувати турецькому наприклад. Зокрема, Туреччина вводить 23% мита на український волоські горіхи, що, за її оцінками, дозволить залучити 6,1 млн дол. Це еквівалентно збитком, нанесеним Туреччини спецмитом на експорт автомобілів в Україну.