«Raiffeisen Bank International» отримав 12 пропозицій продати «Аваль»

11 февраля 2014
3855 просмотров Голосов: 1 Автор:Евген Скил
article3711.jpg

За словами голови RBI, головний офіс групи отримав 12 пропозицій на свою українську дочку, виставлену на продаж ще в листопаді 2013 року.

І хоча суми можливої угоди гендиректор «Raiffeisen Bank International» Карл Севельда поки не називає, в теж час відзначає, що вартість активів становить 820 млн євро. Однак, враховуючи поточний стан банківського ринку, група не може виручити за банк більше $1 млрд.

Про це він розповів в інтерв'ю німецькому виданню «Діепрессе»

Севельда зазначає, що частина поданих заявок виключили зі списку претендентів, а що залишилися проводять «due diligence» (експертизу) активів.

Схоже, що в групі серйозно сумніваються у перспективності деяких східноєвропейських ринків, адже група також розглядає можливість виходу з ринків Угорщини та Словенії.

У той же час, Карл Севельд виказав бажання групи інвестувати в шість інших ринків. Це Австрія, Росія, Польща, Чехія, Словаччина та Румунія — так як вони приносять непоганий капітал.

Про намір банку піти з українського ринку говориться вже давно. Коли, посеред листопада, було зроблено офіційну заяву про продаж, основними претендентами називали «СКМ», «Group DF», «ВТБ», «Фідобанк», «Національний кредит» і банк «Надра». Однак експерти фінринку вважали найбільш вірогідними покупцями гравців побільше: «Альфа-банк», «Ощадбанк» і «Дельта-банк».

При цьому, як вважають інвестбанкіри, найбільше шансів дістати «Аваль» у «Альфа-груп».

-«Альфа-Банк» купить «Райффайзен Банк Аваль», — впевнено говорить Ігор Мазепа, керуючий «ConcordeCapital».

Як раніше повідомлялось, «Альфа-Групп» задумав придбати «Raiffeisen Bank International».

— За 60 % акцій австрійського банківського холдингу росіяни готові викласти 6 млрд євро. У Михайла Фрідмана на це можуть знайтися гроші, — повідомило джерело.

Дані слова не далекі від реальності, адже група вирішила продавати активи виходячи з власних фінансових проблем: банк повинен повернути 1,75 млрд євро допомоги, наданої урядом Австрії в січні 2009 року, а також збільшити капітал на 1 % відповідно до посилилися вимогами з початку 2014 до банків ЄС.

Ситуація у банківської групи важка, але не критична. Австрійський уряд виступив категорично проти угоди з російським банком. Для того щоб відбити атаки «Альфа-груп», RBI знайшов потужних союзників. Так, 10 лютого стало відомо про отримання «Raiffeisen Bank International» 150 млн євро від Міжнародної фінансової корпорації (IFC). Ця сума разом з продажем «Авалю» частково вирішить проблеми банківської групи з капіталом. У такому випадку, австрійці зможуть обійтися і без продажу частини свого банку росіянам.

При цьому українська донька австрійців залишається ласим шматком на банківському ринку. Будучи п'ятим банком за розміром активів в країні, за минулий рік «Райффайзен Банк Аваль» збільшив свій прибуток у 21,6 разів — з 33,8 млн грн до 730 млн грн.

Олег Пронін, віце-президент з корпоративних фінансів інвестиційної компанії «SP Advisors» вважає, що даний банківський актив за своєю цінністю унікальний для потенційного покупця.

— Але, виходячи з поточної ситуації на українському банківському ринку, ціна «Райффайзен Банку Аваль», яку готові заплатити потенційні покупці, навряд чи перевищить $1 млрд за 100 % акцій (тобто приблизно на рівні величини власного капіталу банку за МСФЗ), — зазначив експерт.

Похожие статьи:

Автомобильные новостиУ 2013 році ринок легкових автомобілів в Україні скоротився на 7,4%

Новости УкраиныВ Києві продаж алкоголю вночі заборонять повністю

Автомобильные новостиКабмін України ініціює скорочення автопарку міністерств

Бизнес-технологииЯк заробляти на соціальних мережах?

ОбществоВ Китаї продають мертвих кішок за $850

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk