Експерти розповіли, що чекає ринок нерухомості в 2014 році

10 января 2014
5949 просмотров Голосов: 0 Автор:
article2790.jpg

2013-й рік став роком реформ на ринку нерухомості. Були введені три законодавчі зміни: податок на житло, нові правила його оцінювання та обмеження на розрахунки готівкою на суму до 150 тис. грн. За словами експертів, саме в 2014 році стане, як ці нововведення вплинуть на ринок.


Наприклад, заборона на розрахунок готівкою в цілому збільшує вартість житла на 1-2%, проте з точністю судити про зміни можна буде лише в кінці фінансового року.

За словами гендиректора агентства «Благовіст» Ірини Луханіної, на обмеження готівкових розрахунків з 1 вересня 2013 року ринок відреагував підвищеною активністю в липні-серпні, яка змінилася затишшям у вересні, коли він освоювався з новою процедурою розрахунків. Банки тоді виявилися не готові до специфіки операцій з купівлі-продажу. Вони пропонують переказ грошей з рахунку на рахунок, але угода може затягнутися, а якась із сторін передумати. Це, каже Луханіна, відкриває можливості для шахрайства.

Противники нових правил оцінки житла вже не раз заявляли, що брак сертифікованих фахівців заморозить ринок. Однак голова виконавчої ради Асоціації оцінювачів України Костянтина Черниша вважає, що нові правила не призведуть до подорожчання послуг оцінки, які становлять близько 300 грн. За словами експерта, про наслідки нововведення можна буде судити вже в лютому-березні. До лютого оцінка буде здійснюватися за старими правилами (працює відстрочка через перехідного періоду), а оформлятися заднім числом, до 1 листопада.

В цілому, незважаючи на песимістичні очікування, колапсу нерухомості в 2013 році не відбулося. У першому півріччі кількість транзакцій при операціях з житловою нерухомістю знизилася незначно — на 6%, порівняно з 2012 роком, повідомили в Мін'юсті.

У 2014 році ринок «звикне» до нових правил розрахунку та оцінки житла, вважають ріелтори. Вони прогнозують цінову стабільність на нерухомість. Для зростання цін на квадратні метри в Україні необхідні масштабні макроекономічні події: поліпшення умов іпотечного кредитування та стрімке економічне зростання. Поки що підстав для цього немає, зазначають учасники ринку.

Похожие статьи:

НедвижимостьЯк безпечно і дешево купити квартиру?

Новости КиеваКвартири в Києві розкуповуються,як гарячі пиріжки - експерт

Недвижимость​Ринок нерухомості Києва б'є усі рекорди продажів

Новости ОбществаЗ 1 січня 2016 року українці - власники нерухомості більше 180 кв. м, платитимуть податок

НедвижимостьНа Донбасі зросли ціни на нерухомість

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk