"Ми не займаємо будь-яких позицій щодо окремих рішень, прийнятих рейтинговими агентствами. Проте ці зниження значною мірою відображають поточні чинники вразливості України, підкреслюючи необхідність коригуючих заходів для усунення вже перерахованих нами макроекономічних дисбалансів: великих дефіцитів рахунку поточних операцій і держбюджету, низького рівня золотовалютних запасів і значних квазіфіскальних втрат в енергетичному секторі", - сказав Ваше.
Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) встановило Україні довгострокові сувереннікредитні рейтинги щодо зобов'язань в іноземній і національній валютах на рівні В- з прогнозом "негативний". Такий прогноз означає можливість пониження рейтингу в перспективі 12 місяців. Останній перегляд рейтингу відбувся 1 листопада. У жовтні-листопаді аналогічне пониження рейтингів здійснили рейтингові агентства Moody's і Fitch Ratings.
Агентства відзначають, що в 2014 році Національний банк і уряд України лише Міжнародному валютному фонду мають виплатити $3,66 млрд. Проблема посилюється обмеженими можливостями консолідації бюджету, а також низькими прогнозами темпів економічного зростання протягом найближчих десяти років.