Податок на продаж нерухомості у 15-17%, який пропонує ПР, поховає всю галузь - експерт

20 декабря 2013
2949 просмотров Голосов: 0 Автор:
article2149.jpg

 Обкладати податком на дохід фізичних осіб (15-17%) за продаж або обмін будь-якого об’єкта нерухомості пропонує народний депутат від фракції Партії регіонів Валерій Омельченко , чиї податкові законопроекти раніше вже підтримували Мінфін і Міндоходов.

Відповідний пункт міститься в його законопроекті № 3757-1 про посилення цілої низки податкових норм з 2014 року, зареєстрованому у Верховній Раді 17 грудня і оприлюдненому в середу, 18 грудня. Зокрема, дохід до 11,47 тис. грн буде обкладатися за ставкою 15%, а понад цієї суми – 17%.

Однак для жителів України нерухомість є пріоритетним напрямком для вкладення коштів, для більшості – безальтернативним, зважаючи на нерозвиненість фондового ринку. “15-17%-вий податок на продаж і обмін житла поховає нерухомість як ліквідний об’єкт для інвестицій, а значить попит впаде і почнеться новий виток невикуплених заморожених і недобудованих об’єктів, банкрутств девелоперів і неможливості покупцям, що чесно виплатили вартість своєї квартири, її отримати в недобудованому і не зданому в експлуатацію будинку”, – пояснює Delo.UA директор проектної групи “Архиматика” Олександр Попов.

При цьому експерт додає, що така ініціатива навряд чи буде підтримана більшістю депутатів. “Законопроект суперечить заявам влади про те, що вони працюють над тим, щоб зробити житло доступнішим. При покупці нової квартири більшість сімей продає меншу або розташовану в гірших умовах житлоплощу і додає різницю накопиченими або кредитними грошима. Продати дорожче на 15-17% неможливо, для цього ринок має стати більш платоспроможним на цей відсоток, а цього, на жаль, новими податками не добитися”, – продовжує Попов.

Нагадаємо, що також Омельченко пропонує ввести податок на загальну площу житлової нерухомості, а не тільки житлову. Депутати пропонують розповсюдити податок на нерухомість на нежитлові приміщення – ставки податку залишити без змін, але розраховувати їх не від житлової, а від загальної площі. Експерти вважають, що це торкнеться лише малої і найбільш забезпеченої частини населення.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk