У Росії бояться, що видобуток сланцю в Україні вдарить по їхній екології

17 января 2014
3223 просмотра Голосов: 0 Автор:
article2991.jpg

Міністерство природних ресурсів і екології Російської Федерації стурбоване можливим негативним впливом проектів з видобутку сланцевого газу в Україні на екологічну ситуацію в прикордонних районах Росії.

Про це повідомила прес-служба Мінприроди.

За даними, наявними в розпорядженні відомства, видобуток сланцевого газу в Україні, найімовірніше, буде здійснюватися за допомогою технології гідророзриву пласта (ГРП), широко поширеній в США.

"Цей метод передбачає буріння горизонтальної свердловини у межах пласта сланцевого комплексу на глибині від 500 до 3000 м. із застосуванням високотоксичного хімічного розчину. При цьому половина розчину (зворотний приплив) після застосування ГРП повертається на поверхню землі разом з газом і вимагає технологічно складної дорогої утилізації або захоронення, а інша залишається в надрах, фактично утворюючи полігон підземного захоронення рідких токсичних промислових відходів", - сказано в повідомленні.

Заступник міністра природних ресурсів і екології РФ Рінат Гизатулин заявив, що при застосуванні методу гідророзриву пласта існують реальні передумови забруднення поверхневих і підземних вод, використовуваних населенням Росії для питних і господарських потреб.

За словами Гізатуліна, Мінприроди має інформацію про те, що в геологічній будові ділянки надр, у межах яких Україна планує видобувати сланцевий газ методом ГРП, над сланцевими покладами відсутні водотривкі шари, буферні водоносні горизонти і регіональна водоупорная товща, що відокремлює зону активного водообміну від нижчих водоносних горизонтів. Це створює додаткові екологічні загрози забруднення водних об'єктів високотоксичними речовинами, зазначає відомство.

Заступник Міністра природних ресурсів і екології РФ Рінат Гизатулин направив лист, що містить аналіз екологічних ризиків при здійсненні проектів видобутку сланцевого газу в прикордонних з Росією районах, Міністерству екології та природних ресурсів України з проханням провести двосторонню робочу зустріч.

Українській стороні запропоновано всебічно обговорити в рамках даної зустрічі ситуацію, що склалася, вжити всі необхідні заходи для виключення або мінімізації існуючих екологічних ризиків для населення і економіки Росії.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk