У Росії бояться, що видобуток сланцю в Україні вдарить по їхній екології

17 января 2014
3207 просмотров Голосов: 0 Автор:
article2991.jpg

Міністерство природних ресурсів і екології Російської Федерації стурбоване можливим негативним впливом проектів з видобутку сланцевого газу в Україні на екологічну ситуацію в прикордонних районах Росії.

Про це повідомила прес-служба Мінприроди.

За даними, наявними в розпорядженні відомства, видобуток сланцевого газу в Україні, найімовірніше, буде здійснюватися за допомогою технології гідророзриву пласта (ГРП), широко поширеній в США.

"Цей метод передбачає буріння горизонтальної свердловини у межах пласта сланцевого комплексу на глибині від 500 до 3000 м. із застосуванням високотоксичного хімічного розчину. При цьому половина розчину (зворотний приплив) після застосування ГРП повертається на поверхню землі разом з газом і вимагає технологічно складної дорогої утилізації або захоронення, а інша залишається в надрах, фактично утворюючи полігон підземного захоронення рідких токсичних промислових відходів", - сказано в повідомленні.

Заступник міністра природних ресурсів і екології РФ Рінат Гизатулин заявив, що при застосуванні методу гідророзриву пласта існують реальні передумови забруднення поверхневих і підземних вод, використовуваних населенням Росії для питних і господарських потреб.

За словами Гізатуліна, Мінприроди має інформацію про те, що в геологічній будові ділянки надр, у межах яких Україна планує видобувати сланцевий газ методом ГРП, над сланцевими покладами відсутні водотривкі шари, буферні водоносні горизонти і регіональна водоупорная товща, що відокремлює зону активного водообміну від нижчих водоносних горизонтів. Це створює додаткові екологічні загрози забруднення водних об'єктів високотоксичними речовинами, зазначає відомство.

Заступник Міністра природних ресурсів і екології РФ Рінат Гизатулин направив лист, що містить аналіз екологічних ризиків при здійсненні проектів видобутку сланцевого газу в прикордонних з Росією районах, Міністерству екології та природних ресурсів України з проханням провести двосторонню робочу зустріч.

Українській стороні запропоновано всебічно обговорити в рамках даної зустрічі ситуацію, що склалася, вжити всі необхідні заходи для виключення або мінімізації існуючих екологічних ризиків для населення і економіки Росії.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk