У Росії мають намір спростити порядок отримання громадянства

13 февраля 2014
3196 просмотров Голосов: 0 Автор:Євген Торін
article3731.jpg

У Росії пропонують надавати громадянство іноземцям, які вклали до 10 млн руб. в економіку РФ, і закордонним випускникам російських коледжів та вузів, які пропрацювали в Росії не менше трьох років.

На думку експертів, якщо в першому випадку мова йде про одиниці підприємців, то у другому — про мільйони чоловік. Поправки в ст.14 закону «Про громадянство РФ», що стосуються спрощеного порядку надання громадянства, вже пройшли обговорення в уряді і незабаром будуть внесені до Держдуми. Поправки розроблені в рамках реалізації концепції державної міграційної політики на 2012-2015 роки. Одним із її завдань є «переселення на постійне місце проживання фахівців різного профілю, підприємців та інвесторів, а також стимулювання молоді, яка має затребувані професії та спеціальності».

Зараз на отримання громадянства в спрощеному порядку в основному можуть претендувати або ті іноземці, чий чоловік є громадянином РФ, або ті, хто народився на території колишнього СРСР і є особою без громадянства.

У документі пропонується використовувати європейський досвід при наданні громадянства за спрощеною схемою. Наприклад, в Австрії заявник повинен інвестувати не менше 6 млн євро в економіку країни, в Болгарії — 512 тис. євро на проекти пріоритетного інвестування. На російське громадянство зможуть претендувати індивідуальні підприємці, які пропрацювали в РФ не менше трьох років, якщо їх щорічна виручка становить не менше 10 млн руб. ($288 тис.). Крім того, отримати громадянство зможуть інвестори, чия частка в статутному капіталі російської юрособи складає не менше 10 %. Статутний капітал повинен становити не менше 100 млн руб.

Поширеною у світі схеми «громадянство при купівлі нерухомості» проект не містить, але дозволяє її організувати. Проект не містить і обмежень по «утриманню» власності або активів, що дозволяють претендувати на паспорт — в теорії від них можна позбутися відразу після отримання громадянства РФ.

Проект не дає преференцій членам сім'ї підприємця за спрощеним отриманняям громадянства. Вкрай дешеве за світовими мірками «інвестиційне громадянство РФ» при намірі підприємця реально переїхати з сім'єю в Росію при обліку цієї обставини стає досить дорогим: для сім'ї з трьох осіб це $900 тис., що можна порівняти з «розцінками» в ЄС.

Статистика по числу індивідуальних підприємців, що мають іноземне громадянство, не публікується, але на практиці вони зустрічаються рідко: в основному це громадяни країн Закавказзя та Близького Сходу. До 2008 року в РФ були представлені кілька великих індивідуальних підприємців — громадян КНР з оборотами бізнесу в десятки мільярдів рублів на рік, однак вони після загострення відносин між Китаєм і РФ через ліквідацію Черкізовського ринку перевели бізнес в Гонконг. Індивідуальних підприємців з оборотом понад 10 млн руб., можливо, буде кілька сотень людей на рік. Полегшується отримання громадянства РФ співвласниками торгових компаній: обмеження щодо володіння десятипроцентною часткою в компанії з активами не менше 100 млн руб. знімається, якщо компанія сплачує до бюджету РФ не менше 6 млн руб. на рік останні три роки. На практиці будь-яка торгова компанія з оборотом $1 млн в рік виконує цю умову.

Інше нововведення стосується іноземних студентів, які починаючи з 1 липня 2002 року одержали професійну освіту і до моменту звернення за громадянством пропрацювали на території РФ три роки. Ні законодавством, ні проектом не встановлені обмеження на роботу для іноземних студентів в Росії.

Похожие статьи:

Политические статьиСША зобов'язалися не кидати Україну - «Washington Post»

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

Новости Преступности​У ДНР пересварилися і не можуть вирішити «чи оголошувати війну Україні»

Политические статьи​США впевнені, що за кривавими подіями в Одесі стоїть Москва

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Теги: росія
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk