Українці зможуть вимагати виплати компенсації у разі несвоєчасного повернення депозиту

13 января 2014
3706 просмотров Голосов: 0 Автор:
article2861.jpg

Подібну практику фінансисти використовують, щоб довше користуватися коштами клієнтів. А гроші з такого рахунку можуть видаватися через кілька тижнів або місяців. Прицьому вкладник нічого не отримує за час перебування коштів на поточному рахунку, оскільки відсотки йому не нараховуються.

«Клієнт зможе вимагати виплати компенсації (інфляційні втрати плюс 3% річних) у разінесвоєчасного повернення депозиту, — розповів адвокат, директор компанії Investment Service Ukraine Іван Герасименко. — Якщо банк відмовиться її виплачувати, то потрібно буде звернутися до суду, досить послатися на рішення ВСУ як на усталену практику».

Подібними схемами фінансисти користувалися в період з 2008-го і до середини 2010-гороку. За словами юриста фірми Спенсер і Кауфманн Дениса Дьоміна, сьогодні такпрацюють лише проблемні банки. Інші банки вдаються до інших хитрощів, пишутьВести.

«Всі вони містяться в договорі депозиту, який вкладник не завжди читає, — розповів юрист компанії Де-юре Андрій Павлишин. — Наприклад, перед підписанням договору менеджер обіцяє 23% річних у гривні, а в договорі зазначено, що такі відсотки нараховуються тільки за перший місяць депозиту. За другий і всі наступні — 14%. Іноді навіть могли зіграти на днях: повідомити клієнтові, що термін депозиту закінчився, запропонувати підписати «папери», а потім виплатити тільки 3-5% через те, що клієнт передчасно (за день до закінчення) розірвав договір».

Нещодавно Верховний Суд роз'яснив правила продажу застав за іпотечними кредитами.Його рішення обов'язкове для всіх судів нижчих інстанцій.

Похожие статьи:

Новости БизнесаМежбанк закрылся ростом курса доллара

Новости БизнесаЭксперт: Украинцы выводят из банков гривневые депозиты

Новости Политики​Знайомтесь, Олександр Єфремов - головний рейдер Луганщини. За сумісництвом голова фракії Партії Регіонів у ВРУ.

Новости ПолитикиКабмін прогнозує зростання резервів НБУ до 24 мільярдів

Новости ПолитикиЕС готов помочь Украине деньгами, но позже - Фюле

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk