Історична посадка на комету

12 ноября 2014
4927 просмотров Голосов: 0 Автор:Dreamy
article6025.jpg

Лабораторний модуль «Філи» благополучно приземлився на поверхню комети Чурюмова-Герасименко — уперше в історії.

Як повідомляє Би-би-си, в середу вранці модуль Європейського космічного агентства від'єднався від космічного апарату «Розетта» і почав посадку, яка зайняла близько семи годин.

«Це неймовірно важлива подія, — заявила Моніка Грейді з британського „Відкритого університету“, яка брала участь у проектуванні місії. — Ми й раніше наближалися до комет, але ніколи не були настільки близько, ніколи не здійснювали посадку на комету».

Модуль повинен зробити панорамний знімок за допомогою своїх мікрокамер. Потім, приблизно за годину після посадки, почнеться перша серія експериментів, яка триватиме близько 60 годин.

Після цього планується провести низку поглиблених досліджень, здійснення яких залежить від того, як працюватимуть сонячні батареї модуля «Філи», чи зможуть вони ефективно зарядити і чи не заб'ються вони пилом.

«Філи» і «Розетта» повинні дати відповіді на ключові питання про походження Сонячної системи, про те, звідки на нашій планеті взялася вода, а можливо, і про походження життя як такого.

«Комети сформувалися під час зародження Сонячної системи, це прості будівельні блоки. Можливо, вони принесли на Землю воду. Можливо, органічні молекули. Саме це ми й намагаємося встановити», — додала Грейді.

Похожие статьи:

Новости в миретрансляцию с МКС запустили онлайн

Новости в миреМинский программист готовится к полету на Марс (Видео)

Новости НаукиВ Луну врезался метеорит, размером в автомобиль

Образование и наукаЧто мы знаем о космосе и космонавтах

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk