Астрономи знайшли найвіддаленішу від своєї зірки екзопланету

6 декабря 2013
7124 просмотра Голосов: Автор:
article1766.jpg

 Планета HD 106906 b була виявлена ??методом, який досить рідко використовується для пошуку екзопланет.
Її вдалося розглянути безпосередньо на знімках, зроблених спочатку за допомогою 6,5 метрового телескопа Магеллан, а потім і на фотографіях з Хаббла. Учені вирішили вивчити зірку HD 106906 через те, що раніше поблизу неї інфрачервона обсерваторія Спітцер виявила якесь джерело теплового випромінювання.
Спочатку астрономи сподівалися знайти у зірки газопиловий диск. Це дійсно вдалося зробити і, згідно з поданими в статті вчених даними, диск може сягати приблизно на 120 астрономічних одиниць навколо HD 106906. Одна астрономічна одиниця за визначенням дорівнює радіусу орбіти Землі (150 мільйонів кілометрів), а орбіта Нептуна, найдальшої планети Сонячної системи, має радіус в 30 астрономічних одиниць.
Пояс Койпера займає простір від 30 до 55 астрономічних одиниць, тому диск навколо HD 106906 можна вважати приблизно в два з половиною рази більшим від Сонячної системи. Однак диском система HD 106906 не обмежилася: на знімках дослідники виявили об'єкт, який розташований ще далі, на позначці в 630 астрономічних одиниць.
Автори відкриття наголошують, що планета HD 106906 b цікава тим, що вона погано вкладається в низці існуючих моделей формування небесних тіл. На настільки великій відстані планеті з масою близько 11 мас Юпітера немає з чого сформуватися.
Астрономи припустили спочатку те, що вони прийняли за планету зірку, що випадково потрапила в кадр, але статистичний аналіз показав, що при відомій щільності зірок такий збіг малоймовірний.
Інше можливе пояснення полягало в тому, що планета виросла з газопилового диска поблизу зірки і потім була викинута на дальню орбіту за рахунок взаємодії системи з якимось іншим об'єктом. Проти цієї гіпотези свідчила правильна форма диска: вчені пишуть, що навряд чи зовнішній вплив викинув би планету і при цьому зберіг диск.
Швидше, зазначають дослідники, і зірка, і HD 106906 b виникли з однієї хмари пилу і газу, хоча раніше отримані дані свідчать про те, що настільки великі хмари зустрічаються вкрай рідко.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk