Технологія Li-Fi - скорочення від Light Fidelity. являє собою оптичну технологію бездротової передачі інформації, яку розробив Харальд Хаас (Harald Haas) в 2011 році. А нещодавно паризька компанія під назвою Oledcomm оголосила про те, що перші комунікаційні пристрої її виробництва, засновані на технології Li-Fi, стануть доступні на ринку вже наступного року.
Технологія Li-Fi працює просто: двійковим кодом інформації створюється потік світла зі спеціального світлодіодного випромінювача. Модуляція працює на дуже високій частоті, яка набагато більша, ніж її може зловити око людини. Приймально-передавальний пристрій з вигляду зовсім не відрізняється від звичайної світлодіодної лампочки побутового освітлення.
Електронні пристрої отримують інформацію через спеціальні приймальні датчики, які до них під’єднані. Звичайно, існують деякі обмеження використання такої технології - це віддаленість від джерела світла, але все ж таки, такий оптичний зв'язок - безпечніший, ніж звичний усім Wi-Fi. Його сигнали можна вловити з будь-якої точки, що знаходиться в радіусі дії модуля. Також, щоб перехопити інформацію, яка передається через Li-Fi, хакеру потрібно буде це робити прямо перед вами, адже радіус дії таких передавачів невеликий.
Крім того, технологія оптичного бездротового зв'язку Li-Fi може бути використана без обмежень в місцях, де забороняється використання обладнання, яке випромінює будь-які радіохвилі, що може порушити нормальну роботу чутливого до радіохвиль обладнання. Це і салони літаків, реанімаційні палати медичних установ та деякі інші місця.
Зараз швидкість передачі інформації через Li-Fi трохи більша за швидкість традиційного Wi-Fi. У компанії Oledcomm пишуть, що їх розробники отримали стабільну швидкість передачі інформації близько 3 Гб/с. Планується протягом найближчого часу її збільшити до 10 Гб/с.