У роботі китайського місяцехода Нефритовий заєць виявили неполадки

25 января 2014
3673 просмотра Голосов: 0 Автор:
article3280.jpg

Китайські вчені почали ретельну перевірку місяцехода Юйту (Нефритовий заєць) після того, як були виявлені неполадки в роботі системи механічного управління апарату, передає в суботу, 25 січня, агентство Синьхуа.


У заяві державного управління оборонної науки, технологій та промисловості зазначається, що неполадки виникли через "складний рельєф місячної поверхні".

Відхилення в роботі апарату були виявлені незадовго до того, як місяцехід знову перейшов у сплячий режим у зв'язку з настанням "місячної ночі". Попередня "сплячка" закінчилася 14 січня.

Китайський місяцехід на борту посадочного модуля Чан'е-3 сів у кратері Залив веселки 14 грудня. Він став першим з 1976 року - після радянського Місяця-24 - штучним об'єктом, який здійснив м'яку посадку на Місяці.

У завдання апарату входить дослідження геологічної структури і речовини на поверхні Місяця. Планується, що місяцехід працюватиме три місяці.

Раніше повідомлялося, що китайський місяцехід Юйту (Нефритовий заєць), який здійснив посадку на Місяць в середині грудня, за допомогою бортового рентгенівського спектрометра вперше отримав дані про елементний склад місячного ґрунту.

На борту апарата встановлений рентгенівський спектрометр APXS (Active Particle-induced X-ray Spectrometer), створений в китайському Інституті фізики високих енергій. APXS випромінює частинки високих енергій, які "змушують" речовину випускати рентгенівське випромінювання. Аналіз отриманого спектра дозволяє зрозуміти хімічний склад.

Перший спектр місячного реголіту в районі місця посадки прилад отримав 25 грудня. Початковий аналіз показав, що в ґрунті містяться вісім основних елементів: магній, алюміній, кремній, калій, кальцій, титан, хром і залізо. Крім того, виявлені сліди стронцію, ітрію і цирконію.

Похожие статьи:

Новости Сельского хозяйстваНаостанок команда Януковича встигла «кинути» Китай на $3 мільярдів

Новости УкраиныУкраїна звернулася з проханням цілодобово стежити за ситуацією в Криму

Новости ПолитикиЯнукович зря поехал в Китай

Новости в миреКитай розробляє нові АЕС

Здоровье и медицинаЧай Императоров ( Ча Гао ) Здоровый образ жизни

Теги: китай
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk