Ощадбанк відкликав позов до Укртелекому

13 декабря 2019
7846 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19088.jpg

11 грудня Господарсбкий суд Києва задовольнив заяву державного "Ощадбанку" про залишення про без розгляду його позову до компанії "Укртелеком" Ріната Ахметова в справі №910 / 8734/17 про стягнення 1,1 млрд грн.

Раніше "Ощадбанк" і "Укртелеком" в межах цієї ж справи подавали в суд клопотання про відкладення його розгляду через намір укласти мирову угоду.

У серпні "Ощадбанк" заявляв, що виконавча служба наклала арешт на майже 93% акцій "Укртелекому" за борги ТОВ "ЕСУ" (власник акцій "Укртелекому", кінцевий бенефіціар — Рінат Ахметов) перед "Ощадбанком".

Як повідомлялося, в серпні виконавча служба наклала арешт на 93% акцій "Укртелекому" через борг ТОВ "ЕСУ" Ріната Ахметова перед "Ощадбанком".

У банку повідомляли, що заарештовані акції "Укртелекому" мають бути продані в процедурі виконавчого провадження через публічні торги для погашення боргу ТОВ "ЕСУ" в розмірі майже 1,8 млрд грн.

Раніше Державна виконавча служба також відкрила виконавче провадження по примусовому виконанню наказу Господарського суду Києва, який ухвалив стягнути з "Укртелекому" 810 млн грн заборгованості по облігаціях на користь "Укрексімбанку".

Нагадаємо, "Укртелеком" і Ощадбанк 15 вересня 2015 року уклали договір, згідно з яким компанія зобов'язалася не пізніше 15 березня 2017 року вжити і оплатити облігації свого мажоритарного власника "ЕСУ" серії "С" на 1 млрд грн плюс накопичений за ним купонний дохід. У серпні 2017 року »Укртелеком" ініціював до Господарського суду Києва суперечку про розірвання договору та визнання зобов'язань за договором припиненими, і зміг виграти його у вересні 2018 року, а потім і в апеляційному суді в лютому 2019 року, проте  програв касацію.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року Госпсуд Києва відмовився задовольнити позов Фонду держмайна до ТОВ "ЕСУ" про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій "Укртелекому" і стягнення $ 81,9 млн пені за прострочення виконання зобов'язання по внесенню інвестицій.

Таким чином, Фонд держмайна програв суд першої інстанції у справі про реприватизацію "Укртелекому", яке зараз розглядається в українських судах по другому колу.

У той же час кіпрська Raga Establishment (до цього носила ім'я Epic Telecom Invest Ltd. і виступала від імені австрійського фонду EPIC власником ТОВ "ЕСУ" — покупця "Укртелекому" при його продажу державою в 2011 році) в 2016 році подала позов до Лондонського міжнародного арбітражного  суду (LCIA), звинувачуючи SCM Financial Overseas Limited (SCM FO) у сплаті лише $ 100 млн з $ 860 млн по укладеній в 2013 році угоді про перепродаж "Укртелекому".

Восени 2017 року Raga отримала рішення лондонського суду про виплату їй SCM $ 760 млн основного боргу і $ 60,4 млн відсотків і судових витрат. Вимогу про замороження активів Ахметова Raga пояснила  транзакціями SCM Financial Overseas в 2014-2016 роках, які, на думку позивача, були проведені зі збитками.

Згідно доводів компанії Raga в суді Лондона, в справу може бути залучений ще один великий український бізнесмен — Дмитро Фірташ, чия Group DF брала участь у частковому фінансуванні покупки "Укртелекому" при його приватизації і якій Raga була винна близько $ 300 млн.

Похожие статьи:

Новости УкраиныУкртелеком:связь на Донбассе полностью восстановили

ОбществоУкртелеком сократил персонал за счет пенсионеров

IT-ТехнологииЯк Укртелеком виманює в населення гроші і як з цим боротись?

Новости ОбществаУкртелеком втратив зв’язок, а Сімферополь не приймає літаки

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети