Чи залишаться старші класи в школах України? Міносвіти

10 февраля 2021
1174 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19827.jpg

Реформа української освіти, яка почалася з початкових класів, продовжується і в середній школі. Наступним її кроком відповідно до закону "Про загальну середню освіту" стало скорочення старших класів.У Міністерстві освіти пояснили ліквідацію старших класів в українських школах.
Кожен випускник 9 класу в Україні зможе продовжити навчання в ліцеї. В рамках децентралізації органам місцевої влади хочуть надати повноваження для створення старших профільних шкіл.

 Під час всеукраїнського форуму «Україна 30» про це розповіли міністр освіти Сергій Шкарлет і голова комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Сергій Бабак.
В першу чергу міністр пояснив процес ліквідації шкіл, яким так стурбовані українці. Деякі громади дійсно закривають школи відповідно до якості, санітарним регламентом, наявністю вчителів і учнів. Їх переводять в опорні школи або до філій. Для цих дітей з бюджету спеціально виділяють кошти на шкільні автобуси для підвезення до місць навчання.

Шкарлет підтвердив, що всі діти, які захочуть вчитися в 10-12 класах, матимуть таку можливість. Міністерство освіти і профільний комітет Верховної Ради сформували законопроект, який дозволить керівникам місцевих органів влади і ОТГ формувати власну позицію щодо ліцеїв згідно наявних можливостей для їх створення.

Зараз відповідно до чинного законодавства, міста з населенням 50 тис. І більше жителів формують мережу старшої профільної школи самостійно. У менших громадах її може формувати обласна влада.

Але це не означає, що в тій чи іншій громаді не буде цієї старшої профільної школи. Просто треба поглянути трохи з висока, щоб не було такого, що в сусідніх громадах однакові профілі, наприклад хімічний, і не забезпечений для дитини гуманітарний профіль, — пояснив Сергій Бабак.

За його словами, сьогодні у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, що мають на меті дозволити громадам засновувати і утримувати ліцеї, обов'язково зберігаючи при цьому необхідний рівень якості освіти.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети