Львів'яни виграли грант Національного фонду досліджень України на розробку вакцини проти COVID-19

12 сентября 2020
7095 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19631.jpg

Двоє вчених зі Львова перемогли у конкурсі проектів Національного фонду досліджень України. Їм нададуть кошти для розробки вакцини від коронавируса COVID-19, а також для створення антибіотика нового покоління.Про це повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький на своїй сторінці в Facebook.

"Розмовляв тільки що з директором Інституту біології клітини НАН України, професором Андрієм Сибірним та його заступником, доктором біологічних наук Дмитруком Костянтином. Вчені подали свої проекти на конкурс Національного фонду досліджень України. А вчора дізналися про перемогу", — написав Козицький.
За його словами, Дмитрук отримає 5,1 млн гривень на розробку нового антибіотика. При перших симптомах коронавирусной інфекції лікарі призначають 2-3 типу антибактеріальних препаратів, щоб зупинити вторинні супутні бактеріальні інфекції, оскільки саме вони часто викликають летальні випадки. Однак масштабне і нераціональне застосування антибактеріальних ліків призводить до поширення інфекційних збудників, стійких до антибіотиків. Проблема стійкості мікроорганізмів до таких препаратів набуває світового масштабу. 
"Антибіотик, який розробляє Костянтин, може врятувати багато життів", — відзначає глава області.

Львів'янину  Сибірному на його розробку вакцини проти коронавируса виділять 10 млн гривень.Сподівається, вже через півроку отримати з колегами дріжджові продуценти вірусних білків. А тоді їх будуть випробовувати на тваринах ", — зазначив Козицький.

Голова Львівської області зазначив, що на шляху до вакцини "багато нюансів". Наприклад, законодавство України забороняє ввозити з-за кордону трансгенних тварин, а тільки на таких можна тестувати вакцину. Тому мабуть вчені виконають цю частину роботи у співпраці з європейськими колегами. "Але головне, що процес пішов. Вперше за 29 років українські вчені виграли гранти світового рівня в Україні. Побачили, що вони потрібні державі", — додав Козицький.

Похожие статьи:

БлаготворительностьФЕСТИВАЛЬ «МЕЧТЕ НАВСТРЕЧУ» ОБЪЯВЛЯЕТ РОЗЫСК ЮНЫХ ТАЛАНТОВ!

Новости ОбществаКОНКУРС для тих, хто хоче розвивати місцеве самоврядування

РелизыВідбувся конкурс із розіграшу патріотичної футболки від української поетеси

Новости КультурыФестиваль «Мечте навстречу» объявил набор юных участников

Новости КультурыКонкурс самой красивой девушки столицы

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети