У Житомирській області знайшли монети часів Київської Русі

28 августа 2020
9234 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19599.jpg

У селі Городниці Житомирської області місцеві жителі, копаючи пісок на березі річки Случ знайшли монети князів Володимира Великого та Святополка Окаянного.

Про це повідомив науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олександр Алфьоров.Загалом археологи знайшли 32 монети, датовані 1000-1019 роками.

"32 монети — перші монети Руси-України. Це скарб національного значення! Понад 100 років історики не знали подібних знахідок! На срібних монетах, датованих 1000-1019 рр., Зображений Київський князь, а на зворотному боці княжий знак — тризуб у Володимира і двозуб у Святополка ", — зазначив Алфьоров.Він також додав, що скарб був знайдений при абсолютно побутових обставинах.

«Нам необхідно убезпечити цю передачу, бо вона є прецедентом за всі роки незалежності. Водночас, монети не мають загубитись "на калідорах", а бути передані до музею. З вашої ласки, називаю цей скарб для історії та науки "Городницьким скарбом"», – додав Алфьоров.

Востаннє старовинні монети у таких кількостях в Україні знаходили ще у 1876 році під час будівельних робіт на Вознесенському узвозі у Києві, тоді знайшли 120 монет. Всього до цієї знахідки було відомо про існування приблизно 400 монет часів Володимира Великого, Святополка Окаянного і Ярослава Мудрого.

 


 

Похожие статьи:

ОбществоСтарі монети України коштують дорого

Образование и наукаГібридність «русского мира» та історичні реконструкції в Україні

Новости ЭкономикиВ Україні з'явиться нова монета номіналом у 10 гривень

Новости ОбществаУ Сенаті США обговорили Тимошенко, Євромайдан та страх Януковича перед чесними виборами

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети