19-ті роковини зникнення Гонгадзе.Американські дипломати виступили із заявою

16 сентября 2019
1384 просмотра Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18884.jpg

16 вересня посольство Сполучених Штатів Америки в Україні виступило із заявою у 19-ті роковини зникнення журналіста, засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе. Американські дипломати заявили, що незалежні журналісти повинні мати можливість працювати вільно, не боячись "розправи та нападу".

Про це йдеться у повідомленні амбасади у мікроблозі Twitter. "Сьогодні наші думки линуть до родини та колег Георгія Гонгадзе, якого було викрадено і вбито через сміливе прагнення до правди. Незалежні журналісти відіграють важливу роль у демократіях і повинні мати можливість працювати вільно, не боячись розправи та нападу", — зазначили американські дипломати.

 Засновник «Української правди» Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі під Таращею Київської області виявили його обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. У 2009 році в Київській області знайшли рештки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України — Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на термін від 12 до 13 років. Крім того, у січні 2013 року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста. Поховали тіло вбитого журналіста 22 березня 2016 року в Києві. Замовники вбивства досі не встановлені.

 

Похожие статьи:

Новости Общества​Сьогодні – 15 річниця зникнення Георгія Гонгадзе

Новости ПреступностиМатеріали у справі Пукача розсекречено - МВС

РелизыДолгая дорога в 15 лет до вечного пристанища. Георгий Гонгадзе

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети