Як виживають в Україні внутрішньо переміщені особи

9 октября 2019
1678 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article18934.jpg

За даними Міністерства соціальної політики України в Єдиній  інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, станом на 2 вересня налічується 1405 184 переселенця з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та АР Крим.

По  результатах опитування Національної моніторингової системи щодо соціально-економічних характеристик внутрішньо переміщених осіб (ВПО), серед осіб, які вимушено переїхали з тимчасово-окупованих територій на Донбасі, 33% мають матеріальну можливість тільки харчуватися, 10% економлять навіть на їжі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Так, згідно з соціологічними даними, 45% опитаних переселенців відповіли, що їм коштів вистачає на харчування, необхідний одяг, взуття та базові потреби; 33% коштів вистачає тільки на харчування, 10% змушені економити навіть на харчуванні, 11% коштів вистачає на базові та інші потреби, а також заощадження, а 1% не відповіли на питання.

Відзначається, що середній дохід на члена домогосподарства переселенців в місяць становить 3039 грн (в червні 2018 року 2090 грн). Зокрема, до 1,5 тис. грн становить середній дохід домогосподарств ВПЛ у 2% опитаних, 1,5-3 тис.грн 13%, 3-5 тис.грн 20%, 5-7 тис. грн 19 7-11 тис. грн 20% і більше 11 тис. грн 26%.
Як випливає зі звіту, станом на червень 2019 року частка зайнятих переселенців становить 46%. Безробітні, які активно шукають роботу, складають 7%, 24% пенсіонери, 15% зайняті роботою на дому або доглядають за дітьми, 4% особи з інвалідністю, 3% студенти, 1% безробітні, які хочуть мати роботу, але активно її не шукають.

Головними проблемами в пошуку роботи переселенці називають: брак можливостей працевлаштування і низький рівень пропонованої зарплати по вакансіях.
При цьому наголошується, що 36% ВПО не мають наміру повертатися після закінчення конфлікту. При цьому лише 22% мають намір повернутися після завершення конфлікту. Також 19% вибрали відповідь "важко відповісти".


 

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети