Комітет ВР з питань соцполітики хоче нівелювавти роль профспілок

27 мая 2020
1092 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19448.jpg

27 травня парламентський комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на чолі з "слугою народу" Галиною Третьяковою  прийняв рішення рекомендувати депутатам прийняти "закон про профспілки", який  нівелює роль профспілок, за основу. Профспілки проти, вони вважають, що проект закону зводить їх роль до мінімуму і його потрібно переписати перед тим, як розглядати в першому читанні. Але комітет вирішив інакше: спочатку попередньо схвалити, а потім за участю зацікавлених сторін вносити правки.Про це  стало відомо з повідомлення інформаційного управління апарату ВР.
"Члени Комітету  розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок) №2681 на засіданні 27 травня, яке відбулося в режимі відеоконференції", — йдеться на сайті ВР.

Повідомляється, що "під час обговорення народні депутати висловили чимало зауважень до положень законопроекту. Зокрема, представники об'єднань профспілок пропонували взагалі зняти його з розгляду, оскільки він, за їхніми словами, "дуже обмежує права профспілок". Вони пропонували створити робочу групу з підготовки законопроекту до розгляду і "ретельно ще раз вивчити всі його положення".Але "за результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону №2681 за основу і створити робочу групу для його подальшої підготовки".

Нагадаємо, законопроект №2681 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)" був зареєстрований у ВР 27 грудня 20129 року. Колектив авторів — 42 народних депутата від "Слуги народу". Головою авторського колективу, по всій видимості, є голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

За проектом закону, в недалекому майбутньому профспілки можуть позбутися всього майна, що дісталося їм у спадок від радянського минулого після здобуття Україною незалежності. Це майно з подачі Фонду держмайна (ФДМУ) має намір відчужувати Кабмін і, швидше за все, віддавати на продаж того ж ФДМУ. Профспілки будуть позбавлені практично будь-якої можливості впливати на роботодавця, комунікувати з державною та місцевою владою. А роботодавець зможе ігнорувати практично будь-які побажання профспілок.

Сама Третьякова взагалі вважає, що Федерація профспілок України (ФПУ) — це розсадник корупції, який за роки незалежності України вкрав понад 1500 об'єктів вартістю в мільярди доларів. Вона впевнена, що настав час на законодавчому рівні змінити цей стан справ: "Вони 28 років не подавали свою редакцію законопроекту і тепер дивуються, що це питання піднято".

Похожие статьи:

Новости Политики​Ляшко: брат Тарути Олександр викупив начальника маріупольської міліції за $ 200 000

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Новости ПолитикиЩе один нардеп вийшов з фракції Партії регіонів

Новости ПолитикиРибак обіцяє, що Рада ухвалить держбюджет 16 січня

Новости Политики​На Турчинова, Яценюка і Ярему можливий замах

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети