Окупований Крим з 2014 року змушені покинути понад 48 тис. осіб - Генпрокуратура

19 мая 2020
1023 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19435.jpg

оРосійська окупаційна влада продовжує переслідування кримськотатарського народу. З 2014 року понад 48 тис. осіб були змушені покинути окупований Крим і переміститися на підконтрольну Україні територію.

Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

"Починаючи з 2014 року історія на окупованому півострові повторюється. Російська окупаційна влада продовжує переслідування кримськотатарського народу через релігійні переконання і незгоду з окупацією. Нестерпні умови проживання, численні незаконні обшуки, затримання, позбавлення волі — обумовлюють корінний народ півострова залишати Крим. Більше 48 тисяч громадян змушені були покинути окуповану територію Криму і переміститися на підконтрольну  Україні територію. У той же час, РФ здійснює активну колонізацію території півострова ", — сказав заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

Він додав, що за час окупації Росія прямо або побічно перемістила зі своєї території майже 73 тис.своїх громадян на окуповану територію. "Зазначені дії держави-окупанта містять ознаки порушень статті 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, що відповідно до якої забороняється, незалежно від мотивів, здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб, які перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави ", — повідомили в прес-службі.

Цьому грубому порушення міжнародного гуманітарного права обов'язково нададуть правову оцінку як на міжнародному, так і на національному рівнях."Спочатку 2020 року прокуратура АР Крим спільно з правозахисною неурядовою громадською організацією" Регіональний центр прав людини "направила вже сьома інформаційне повідомлення в Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду про примусове переміщення населення півострова", — додали в прес-службі.

Нагадаємо, щорічно 18 Травня відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Похожие статьи:

Новости КиеваХодорковський знає у скільки Росії обійдеться окупація Криму

Образование и наука40 тисяч людей хочуть відправити на Марс

Новости ПолитикиПутін не вводитиме війська в Україну: вистачить і Чорноморського флоту в Криму

ОбществоПідсумки російської окупації

Политические статьиНамагаючись забрати Крим, Путін може зруйнувати Російську Федерацію

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети