Парламент прийняв закон про новий Стройовий статут ЗСУ відповідний до стандартів НАТО

5 февраля 2020
686 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19215.jpg

5 лютого Верховна рада прийняла за основу і в цілому законопроект №2466 "Про визнання таким, що втратив чинність, закон України "Про стройовий статут Збройних сил України".

Зокрема, 300 нардепів підтримали його прийняття за основу, після чого глава парламенту Дмитро Разумков запропонував схвалити документ в цілому. За прийняття в цілому проголосували 278 нардепів.

"Законопроект спрямований на впровадження стандартів НАТО в усіх сферах військової діяльності з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в Організації Північноатлантичного договору", — сказано в пояснювальній записці.

Основними положеннями  даного законопроекту є:

приведення нормативно-правових актів України відповідно до євроатлантичних нормами і критеріями членства в НАТО шляхом внесення змін до відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів України з питань, які регулюються стройовим статутом ЗСУ;
— законодавче визначення повноважень Міністерства оборони визначати стройові прийоми і рухи військовослужбовців без зброї і зі зброєю;
— строї підрозділів та військових частин у пішому порядку і на машинах;
— порядок виконання військового вітання, проведення стройового огляду,
— місце Бойового Прапора військової частини у строю, порядок його внесення і винесення;
— обов'язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю та вимоги до їх стройового навчання.

Нагадаємо, в суботу, 30 листопада, був опублікований закон №0906 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військових обов'язків і проходження військової служби)".Документ був схвалений Верховною радою у другому читанні ще 17 жовтня 2019 року. Тоді за законопроект проголосувало 278 народних депутатів.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети