Пенсіонерам в Україні доплатять за наднормовий стаж

17 июня 2020
4060 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19484.jpg

Пенсіонерам в Україні з «зайвою» страховим стажем обіцяють доплати до пенсій.Як повідомила, глава прес-служби Пенсійного фонду Ганна Швець, у 2020 році пенсії підвищать ще двічі — з 1 липня і з 1 грудня. Даний стандартний щорічний перерахунок, пов'язаний зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб пенсійного віку, до якого прив'язана мінімальна пенсія.

Таким чином, крім пенсіонерів з мінімальними пенсіями, на доплати також можуть розраховувати і пенсіонери, які мають «зайвий» страховий стаж. Для чоловіків він становить більше 35 років, а для жінок — понад 30 років. 
Відзначається, що за кожен «зайвий» рік передбачається доплата в 1% від мінімальної пенсії. На даний момент вона становить 16,38 гривень, з липня буде 17,12 гривень, а з грудня — 17,69 гривень. Так, до липня за кожен рік зайвого стажу платити будуть більше всього на 74 копійки.

Наприклад, чоловік-пенсіонер, який має 40 років страхового стажу, розраховувати може на «тарифікацію» за новими розцінками п'яти «зайвих» років. Таким чином, на даний момент він отримує за понад стаж 81,9 гривень, з липня буде отримувати — 85,6 гривень, а з грудня — 88,45 гривень на місяць. Тобто, доплата за «зайві» п'ять років стажу з 1 липня складе 3,7 гривень, а з грудня додадуть ще 2,85 гривень. Отже, за 10 «зайвих» років стажу отримати можна прибавку 7,4 гривень з липня і ще 5,7 гривень з грудня. Однак, це крім пенсії, яка у пенсіонерів з великим стажем, далеко не завжди мінімальна. Так, виходити, що на них поширюється і травнева індексація пенсій і збільшення з 1 липня та 1 грудня.

При цьому Швець підкреслила, що зараз немає ніяких нормативних документів щодо збільшень за стаж.

Також повідомляється, що надбавки до пенсії у всіх різні і залежать від базової пенсії, стажу та іншого. За даними Пенсійного Фонду, близько 38% пенсіонерів можуть розраховувати на доплати від 100 до 400 гривень, трохи більше 6% отримає до 500 гривень зверху. На додаткову тисячу гривень може розраховувати лише 2,3% пенсіонерів. 
За словами глави ПФ, фінансування збільшених пенсій йдуть за графіком, люди вже отримують перелічені суми. До того ж, пенсіонерам старше 80 років додатково платять ще по 500 гривень (без урахування індексації).

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети