Скасування вихідного 8 березня:свято і квіти будуть

6 февраля 2020
892 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19218.jpg

В  Україні в останні три роки звучать заклики скасувати святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня.Ключовим натхненником скасування святкування 8 Березня в Україні був колишній глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, який подав таку ідею восени 2017 року.
В'ятрович закликав змінити формат свята і прибрати його зі списку офіційних вихідних днів в Україні.
Втім, більшість українців негативно віднеслась до цієї ідеї. Не підтримав її і нинішній президент Володимир Зеленський, який ще в 2018 році, будучи актором, заявив, що свято 8 березня потрібне.

 
У листопаді 2018 року Володимира Зеленського прокоментував можливе скасування свята в ефірі телеканалу Newsone. Зеленський зазначив, що тема не дуже актуальна для нього.
"Для мене 8 березня близьке і приємне свято, тому що 8 березня я звик вітати своїх коханих жінок. Наші мами, бабусі, наші вчителі перші, я до них дуже трепетно ставлюся, дочки, у мене є донечка — хочеться їх привітати. Це справжнє жіноче свято. Вони всі чекають. Ти даруєш квіти. Ну коли ще? ", — сказав він.
 
Зеленський також зазначив, що історія цього свята в цьому контексті не так важлива.
"Блін, та яка різниця, яка історична довідка у цього свята? Жити потрібно сьогодні. Для народу відпочинку ніякого немає, тому, навпаки, потрібно додати пару свят. 9 березня, думаю чоловіки зі мною погодяться, хотілося б трохи відійти, відпочити". 
Відзначимо, що всі крапки над і в питанні свята в цьому році розставив Кабмін. У розпорядженні "Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік" Міністерство соціальної політики встановило перелік офіційних державних вихідних днів в 2020 році. 8 березня залишається офіційним державним святом і вихідним днем.
Оскільки день 8 березня в 2020 році припадає на неділю, то вихідний день переноситься на наступний за ним понеділок, 9 березня. Так що, як і мріяв Володимир Зеленський ще в 2018 році, українці отримають додатковий вихідний ще й на 9 березня.
Відзначимо, що Міжнародний жіночий день з 1975 року відзначається ООН. Однак в СРСР він мав виражену ідеологічне забарвлення і святкувався з 1921 року в пам'ять про участь жінок в петроградської демонстрації 8 березня 1917 року.
 
Вихідний день 8 березня є тільки в пострадянських і деяких просоціалістично країнах, на Кубі, у В'єтнамі і Північної Кореї. У Китаю в цей день вихідний лише у жінок.

 

Похожие статьи:

Новости ПолитикиАктивісти Євромайдану заблокували центральний вхід у Кабмін

Новости УкраиныУ Кабміні кажуть, що імпортні товари трохи подорожчають

Новости КиеваРаду пікетують 500 осіб - вимагають люстрації та доступу до інформації про кадрові призначення

Новости КиеваТурчинов привів в дію рішення РНБО

Автомобильные новостиКабмін України ініціює скорочення автопарку міністерств

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети