Трудова міграція: Де кращі умови праці для мігрантів

7 декабря 2019
403 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19072.jpg

 

Після отримання безвізового режиму з ЄС потік трудової міграції з України зформував тенденцію невпинного зростання.За даними Мінсоцполітики, кількість постійно працюючих за кордоном українців оцінюється в 3,2 млн, а в процес трудової міграції залучено до 9 млн. найбільш працездатних українців.

На роботу в Євросоюз українці їдуть в основному двома шляхами. Чи навмання, виїжджаючи як туристи і розраховуючи знайти роботу на місці, або ж через фірми-посередники, які пропонують конкретні варіанти для працевлаштування. Причому українські посередники нерідко обходяться дорожче, ніж компанії з підбору персоналу в ЄС.

Експерти Світового банку оцінили обсяги переказу українських трудових мігрантів до України на рівні 14 мільярдів доларів. В Нацбанку підрахували, що загалом у 2018 році українці переказали майже 11 мільярдів доларів. У 2019 році ця сума оцінюється у понад 12,5 мільярдів доларів.Такі грошові надходження стимулюють внутрішній попит та дозволяють розвиватися торгівлі. До того ж, разом із іншими факторами надходження валюти стабілізує курс національної валюти. Однак саме міграція є причиною глибокої кризи на ринку праці, яка насамперед позначається на гострому дефіцитів трудових ресурсів. Якраз цю проблему слід вирішувати максимум протягом одного року, інакше перезапустити економіку на нові «рейки» не вдасться.

 Проведене разове опитування в 2019 р. показало, що за кордоном працює 1 млн. 51 тисяча українців, без врахування тих, хто має подвійне громадянство.

40 відсотків заробітчан повідомили, що наразі кращі умови праці у Німеччині. Далі йдуть сусідня Польща та Чехія. За ними йдуть Італія, Канада та США.

9 відсотків хороші умови праці вважають у Росії, а менше 5 в Угорщині. Цікаво, що за останній рік більшість заробітчан відмовилося від поїздок у Росію і зупинилися в Європі через кращу заробітню плату.Наостанок 13% опитуваних готові віддавати свій паспорт роботодавцю і не зважати на ризик, який пов'язаний із торгівлею людей.

 

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети