Українці повинні заплатити податки за свою квартиру: скільки прийдеться віддати за кожен квадрат

25 июля 2020
4201 просмотр Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19549.jpg

В Україні розмір податку для квартири — до 1,5% мінімалки за кожен квадратний метр з верхніми нормами. Платити в 2020-му потрібно за 2019-й, тому і розмір мінімальної зарплати береться за минулий рік. Тоді українці отримали не менше 4173 грн, значить, заплатити потрібно до 62,5 грн за квадрат.  Допустим, вам особисто належить квартира площею 100 квадратних метрів. При цьому ви живете в місті, де місцева влада зберегла норматив і зареєструвала  площу, яка записана в законі. У такому випадку, треба платити  «лишні» 40 квадратів — виходить 2,5 тис. грн (норма 60 кв.м).

Якщо квартира буде передана в оренду, заплатити прийдеться більше. Якщо квартира або будинок  здаються, податкової льготи  не буде, платити треба за  кожний квадрат нерухомості. Податковий  кодекс так прописаний, що льготи на площу, з яких отримують прибуток, не надають. Наприклад, якщо у вас квартира 40 квадратних метрів і доля в іншій квартирі на 20 квадратів, то платити нічого  не потрібно. Але, якщо перші 40 квадратів ви здаєте, то пропонуємо заплатити за всі 40 квадратів. 

Крім цього в Україні, щоб завірити в нотаріуса заповіт, підтвердити підпис або написати довіреність, прийдеться платити в десятки разів  більше. Державний збір за нотаріальні послуги пропонують збільшити в 17-750 роз (залежно від послуг). Відповідні нововведення описали у законопроекті №3236-1, який зареєстрував нардеп від «СН», керівник комітету з питань фінансової політики Данило  Гетьманцев.

Похожие статьи:

ЭкономикаНові податки 2015 року

ЭкономикаДуже скоро українці почнуть платити податки по-європейськи

ЭкономикаНаселення профінансувало в минулому році держбюджет на 185,8 млрд. грн.

ЭкономикаБізнес-омбудсмен Шемета зустрівся з аграріями

ОбществоОлег Добровольський податковець-хабарник

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети