За дезинформацію в ЗМІ - 7 років в'язниці. Проект закону

17 января 2020
616 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19159.jpg

Міністр культури, молоді та спорту України  Володимир Бородянський представив законопроект про дезінформацію, спрямований на фактичний контроль ЗМІ на період російської агресії, з метою захисту від гібридних дій  в українському медіапросторі.  Закон про дезінформацію виноситься на  публічне обговорення.

ЗМІ отримають величезні штрафи за дезінформацію

Поширення дезінформації за умови добровільного спростування, починаючи з третього порушення протягом одного року, карається штрафом в розмірі 1000 мінімальних зарплат (4,7 млн ​​гривень) за кожен випадок порушення. При цьому відмова від добровільного спростування спричинить штраф у 2000 мінімальних зарплат (9,4 млн гривень) за кожен випадок.

Крім того, видалення такого матеріалу або зміна його адреси спричинить штраф в розмірі 5 мінімальних зарплат (23,6 тис. Гривень).

До 7 років в'язниці за масову дезінформацію

Систематична масова дезінформація про факти, які становлять загрозу національній безпеці і територіальній цілісності, будуть каратися штрафом від 5000 до 10000 неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами до 2 років.

Поширення дезінформації з використанням ботів або спеціально організованих фейкових акаунтів — карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Фінансування масової дезінформації також каратиметься на термін від 2 до 5 років.

Максимальне покарання у вигляді тюремного ув'язнення на термін від 5 до 7 років передбачено за повторну масову дезінформацію організовану групою, яка привела до тяжких наслідків або завдала матеріальної шкоди у великому розмірі.

Важливе уточнення: відповідальність за дезінформацію передбачена тільки на період російської агресії до відновлення територіальної цілісності України.

"Правильні" ЗМІ і журналісти

Професійний статус журналіста буде підтверджуватися єдиною прес-картою.При цьому статус може призупинятися або припинятися при порушенні Кодексу професійної етики. Держава бере на себе витрати на правову допомогу в кримінальних справах, пов'язаних з журналістською діяльністю, а також забезпечує охорону журналіста і членів його сім'ї в разі загрози їхньому життю.

Законопроект про медіа передбачає створення Асоціації в рамках журналістського самоврядування. Ця організація буде стежити за дотриманням професійної етики та стандартів.

Будь-яке ЗМІ після добровільної перевірки може розраховувати на отримання Індексу довіри, критерії якого буде розробляти уповноважений з питань інформації. Присвоювати цей індекс будуть встановлені законом громадські організації.

Уповноважений з питань інформації

Пропонується ввести Інститут уповноваженого з питань інформації, який буде вести моніторинг і реагувати на заяви про дезінформацію. Також уповноважений звертатиметься до судів і правоохоронних органів, якщо виявить ознаки дезінформації.

Навчання медіаграмотності

Закон передбачає введення обов'язкового навчання основам медіаграмотності в школах, вузах та при підвищенні кваліфікації держслужбовців.

Похожие статьи:

Новости УкраиныГенпрокуратура завела по Криму вже 46 кримінальних справ

Политические статьиЗахід незадоволений Україною

ОбществоВ США стався скандал

ОбществоРозстріляний ЗМІ Іван Охлобистін живий

ОбществоУ ряді країн після перемоги Кончіти Вурст закликали бойкотувати "Євробачення"

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети