Американська преса про візит Столтенберга: Український лідер обіцяє продовжити відступ зброї

1 ноября 2019
5692 просмотра Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18986.jpg

Україна, КИЇВ, 31 жовтня 2019 року відбулося засідання комісії Україна-НАТО в Києві за участю генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга і президента України Володимира Зеленского.

З повідомлення видання Nytimes, українські війська розпочнуть відступ озброєння у наступному другому місці на  сході України наступного тижня, якщо припинення вогню там буде продовжено, заявив лідер України в четвер.

Президент Володимир Зеленський виступив у столиці Києві наприкінці переговорів з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, який підтвердив підтримку НАТО в боротьбі України проти підтримуваних Росією сепаратистів на сході. Столтенберг прибув в український чорноморський порт Одеси в середу, де здійснив обхід чотирьох суден НАТО, які зупинилися під час їх чорноморського патрулювання.

Візит Столтенберга настав через кілька днів після того, як Україна і сепаратисти почали відтягувати зброю з однієї лінії фронту на сході. Роз'єднання в двох місцях розглядається як остання перешкода перед довгоочікуваними мирними переговорами між лідерами України, Росії, Франції та Німеччини, які мають остаточно покласти край смертельному конфлікту.

Відступ озброєнь нарешті розпочався у вівторок після того, як Зеленський, який зайняв посаду у квітні, обіцяючи припинити війну, відвідав територію навколо східного села Золоте та зіткнувся з озброєними ветеранами, які приїхали туди, щоб спробувати перешкодити відступу зброї.

Зеленський заявив журналістам у четвер, що Україна розпочне відкат з другого місця, Петрівське, у понеділок, якщо буде припинено вогонь.

Збройний конфлікт у колишньому промисловому центрі України приніс загибель  понад 13 000 людей з 2014 року і залишив великі ділянки землі, включаючи дві столиці регіону, в руках сепаратистських повстанців. Це почалося після того, як Росія анексувала Кримський півострів з України у 2014 році.

Президент Росії Володимир Путін заявив у середу, що він відкритий для чотиристороннього саміту на сході України, але він буде чекати завершення відступу зброї.

Україна і Захід звинуватили Росію у підкріпленні сепаратистів коштами, зброєю, а іноді і в надсиланні військ через кордон. США та Європейський Союз запровадили кілька хвиль санкцій проти Росії за її дії в Україні. Санкції сильно зашкодили російській економіці, і ЄС пов'язує перспективу посилити їх для мирного врегулювання на сході України.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив у четвер, що Москва підтримує кроки Зеленського щодо відведення зброї та забезпечення тривалого припинення вогню на сході. Він додав, що відступ зброї повинен врешті пройти по всій лінії фронту.

"Ми сподіваємося, що президент Зеленський забезпечить виконання його зобовязань", — сказав Лавров на прес-конференції після переговорів у Москві з Томасом Гремінгером, керівником Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Похожие статьи:

Новости КиеваСпівробітник Беркута стріляв у журналістів - ЗМІ

Новости ПолитикиНАТО будет иметь представительство в Украине

Новости КиеваПроти мітингувальників на вулиці Грушевського знову застосували сльозогінний газ

Новости Спорта​Фінал Кубка України з футболу може пройти у Полтаві

Новости ПолитикиЛюдей після сутичок у центрі Києва вивозять у крові і з отруєнням газом

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети