На засіданні контактної групи Україна підписала Формулу Штайнмаєра

2 октября 2019
4917 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18917.jpg

Леонід Кучма, представляючи Україну в контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі, підписав так звану формулу Штайнмаєра — повідомила  прес-служба Міністерства закордонних справ України. 

Агентство ТАСС Росії також повідомило про підписання українською делегацією формули Штайнмаєра на засіданні контактної групи в Мінську, посилаючись на неофіційні повідомлення учасників переговорів.

Так звана формула Франк-Вальтер Штайнмаєра, колишніього міністра закордонних справ (а нині — федеральний президент) Німеччини,  не є частиною Мінських угод і стосується проведення виборів, щоб надати особливий статус українським територіям, контрольованим проросійськими сепаратистами.

Документ, запропонований Штайнмаєром, передбачає процедуру надання спеціального статусу підконтрольному сепаратистам Донбасу — спочатку тимчасово, а потім, після виборів місцевих органів влади та затвердження Управлінням демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, постійним введенням.

Під час попереднього засідання контактної групи представники України не підписували документ, стверджуючи — як повідомляли ЗМІ - про те, що формула Штайнмаєра не включена до Мінських угод і що спершу Україна повинна відновити контроль над усім кордоном з Росією в регіоні конфлікту.

По заяві одного з представників України Романа Бессмертного,  підписання формули є загрозою, оскільки означає "вибори за кремлівським сценарієм", що призводить до "легалізації" самопроголошеної влади на Донбасі.

Підписання документу було однією з умов  зустрічі президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна у складі так званої нормандської четвірки, разом з президентами Франції та Німеччини.

Тристороння контактна група з регулювання ситуації на Донбасі, яка регулярно збирається в білоруській столиці, складається з представників України, Росії та ОБСЄ. Крім того, в її засіданнях беруть участь представники сепаратистів, які контролюють деякі райони Донецької та Луганської областей.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети