Президентом Молдови стала Майя Санду

16 ноября 2020
617 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19713.jpg

 

У неділю 15 листопада в Молдові пройшов другий тур виборів президента республіки. Громадяни республіки вибирали главу держави на найближчі чотири роки. Суперником Санду був кандидат  на другий термін Ігор Додон.Екс-прем'єр Молдови і лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду лідирує в другому турі виборів президента республіки після обробки 100 відсотків протоколів з виборчих дільниць, розташованих усередині країни, повідомляє ЦВК.

Главу "Дії і солідарності" підтримали 56,28 відсотка виборців всередині країни, за Додона проголосували 43,72 відсотка громадян.В цілому, ЦВК опрацювала 98,69 відсотка протоколів. Згідно із законом переможцем стане кандидат, який отримав більше половини голосів, порога явки в другому турі немає.Як заявив заступник голови комісії Володимир Шарбан, другий тур пройшов без серйозних порушень, здатних вплинути на результат.Повідомлялося, що в поліцію надійшло близько 200 заяв про випадки агітації в день голосування, спроби підкупу виборців та інших порушеннях.

48-річна Санду, випускниця Гарварду, балотувалася в президенти вдруге, на минулих виборах їй не вдалося перемогти Додона, якого обрали після довгого правління різних "проєвропейських" коаліцій.Прем'єром політик стала в червні минулого року в результаті коаліційної угоди між Партією соціалістів Додона і політичним блоком ACUM.Тоді вона відразу заявила, що пріоритетом її уряду буде налагодження відносин з Євросоюзом. Вона додала, що відкрита до діалогу з Росією, але у неї залишився імідж політика-націоналіста. А ще — тісно пов'язаної з прозахідними НПО, що живуть за гранти Сороса.Через пару місяців парламент виніс її уряду вотум недовіри за ініціативою соціалістів.

"Я шкодую, що дозволив Санду стати прем'єр-міністром і підписав указ про її призначення, вона довела, що нічого не може зробити для країни. А зараз вона хоче стати президентом, тому що там не буде відповідальності", — сказав Додон в п'ятницю, напередодні другого туру.

У той же час Санду підтримали європейські лідери — колишній прем'єр-міністр Польщі і голова Європейської ради Дональд Туск, голова Християнсько-демократичного союзу Німеччини (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауер і президент Румунії Клаус Йоханніса.Як і в першому турі, за неї знову проголосували великі міста країни, молодь і діаспора в Європі. Додона підтримували в основному на периферії і молдовани в Росії.

Голосування з-за кордону на цих виборах було рекордним. З інших країн проголосував кожен шостий молдаванин (майже 250 тис. Голосів з 1,5 млн).Під час брифінгу після закриття виборчих дільниць Санду заявила, що її передвиборча кампанія була спрямована в тому числі проти корупції, а її опонентам не вдалося роз'єднати громадян республіки. Частину в своїй промові Санду вимовила російською мовою.

Додон також виступив із заявою, в якому подякував усіх, хто проголосував на виборах і закликав усіх учасників виборчої кампанії до спокою, оскільки Молдові не потрібна дестабілізація.Як сказав Додон, особливо важливо, що станеться в країні після виборів, незалежно від того, хто переможе в цій президентській гонці.В принципі, його партія досі контролює парламент, який в Молдові має ще більші повноваження, ніж президент.Хоча після перемоги Санду велика ймовірність, що вона його розпустить, щоб провести нові вибори і отримати свою більшість.

Похожие статьи:

Новости в миреДодон програв в першому турі виборів президента Молдови

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети