РФ використовує Інтерпол для політичних переслідувань громадян України.Поради від МВС

10 ноября 2019
5359 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19008.jpg

РФ може використовувати Інтерпол для політичних переслідувань.Міністерство внутрішніх справ порадило ветеранам російсько-української війни уважно планувати зарубіжні поїздки. 

9 листопада, коментуючи затримання польськими органами на прикордонному пункті Ягодин-Дорогуськ громадянина України Ігора Мазура, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков через прес-службу МВС заявив, що підставою для затримання стало опубліковане Російською Федерацією в інформаційній системі Інтерполу орієнтування про розшук Мазура з метою його арешту та подальшої екстрадиції до Росії.

РФ порушила статті 2 і 3 Статуту Інтерполу, які забороняють необґрунтоване переслідування, а також втручання у справи військового, політичного, релігійного і расового характеру.

«РФ звинувачує нашого громадянин у тому, що він начебто у 1994-2000 роках брав участь у складі збройного формування у бойових зіткненнях з федеральними силами на території Чечні. Внаслідок цього загинули і були важко травмовані декілька російських військовослужбовців. У зв’язку з наведеним фактом, МВС України негайно привернуло увагу Генерального секретаріату Інтерполу про чергову спробу Російської Федерації неправомірно використати канали та інструменти Інтерполу для політично вмотивованих переслідувань громадян України», — зазначив Арсен Аваков.Він додав, що МВС привернуло увагу і компетентних органів Польської Республіки до факту грубого порушення росіянами Статуту та Правил Інтерполу, а також інших норм міжнародного законодавства.

Директор Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко  в фейсбуці так звернувся до громадян:"МВС радить тим українським громадянам, в тому числі ветеранам війни з РФ, які відчувають ризик бути затриманими в третіх країнах по псевдообинуваченнях для подальшої видачі в Мордор, ретельно і уважно ставитися до планування закордонних поїздок і поширенню інформації про них. Необхідні роз'яснення МВС готове надавати ", Він зазначив, що Росія може використовувати Інтерпол цілеспрямовано для політичних переслідувань."Тобто, не виключено, що хтось із тих людей, які могли знати, що Ігор" Тополя "запрошений в листопаді їхати до Польщі, дали знати про це росіянам, а ті швидко прислали туди саме таке повідомлення про затримання, яке мінімізувало обізнаність про це поліцейських українського бюро Інтерполу ", — написав Шевченко.

Наразі уже відомо, що Ігоря Мазура  передали на поруки українському консулу в Любліні, де він буде перебувати до закінчення всіх формальних і юридичних висновків та процедур.

 

 

 

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети