Саміт «нормандської четвірки». Головне

10 декабря 2019
4165 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19080.jpg

Після завершення саміту "нормандської четвірки"- України, Німеччини, Франції та Росії, який відбувся  9 грудня в Парижі, посольство США в Києві привітало Україну з успішними переговорами, завдяки яким вдалося досягти прогресу з низки кроків в напрямку мирного  врегулювання на Сході України. При цьому Вашингтон  нагадав Кремлю про зобов'язання встановити мир.

"Ми вітаємо Україну з успішним самітом в нормандському форматі, восстанавливающем участь глав держав у мирному процесі. Завдяки переговорам досягнутий важливий прогрес в напрямку всебічного припинення вогню, звільнення затриманих внаслідок конфлікту осіб, подальшого розведення сил, а також інших кроків, які поліпшать гуманітарні умови і створять безпечне середовище для місцевих виборів ", — свідчить текст комюніке, яке дипломати поширили на сторінках посольства в Twitter і Facebook.

Крім того, Вашингтон закликав Кремль поважати взяті на себе зобов'язання і використовувати минулу зустріч для встановлення миру.

"Ми закликаємо Росію поважати свої зобов'язання, припинити будь-яку агресію і використовувати цю можливість для миру", — додали в посольстві.

Саміт проходив 9 грудня о Єлисейському палаці. Спершу лідери чотирьох країн провели двосторонні зустрічі: Макрон-Зеленський, Меркель-Путін; потім Зеленський-Меркель і Путін-Макрон. Далі вони прийшли за загальний "нормандський стіл" в присутності своїх радників. Зеленський і Путін сіли навпроти один одного.По завершенню переговорів лідерамии країн  було прийнято підсумкове комюніке. Серед узгоджених позицій:

— підтримати включення «формули Штайнмайера» в законодавство України ( «формула Штайнмайера» передбачає вступ в            силу закону про особливий статус Донбасу після проведення там вільних виборів);
— підтримати домовленості контактної групи про три нових пункти розведення в Донбасі;
— залишити мінські угоди базисом для подальшої роботи;
— закликати контактну групу сприяти обміну «всіх на всіх» до кінця року;
— узгодити всі аспекти особливого статусу Донбасу, щоб він функціонував на постійній основі;

— надати Червоному Хресту та іншим міжнародним організаціям повний доступ до всіх утримуваних в Донбасі;
— розвести сили в трьох нових пунктах до кінця березня 2020 року;
— встановити перемир'я в Донбасі до кінця 2019 року.
Також відбулися двосторонні переговори президентів Росії і України.

В останній раз саміт в «нормандському форматі» проходив в 2016 році. З тих пір була узгоджена «формула Штайнмайера», яка носить ім'я  екс-глави МЗС ФРН, зараз президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера.

 

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети