Україна дуже скоро може стати членом НАТО

24 мая 2020
2592 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19444.jpg

Незважаючи на протистояння на Донбасі, Україна все-таки може вступити в Альянс.Одна з причин, за якими Росія окупувала українські території, — бажання будь-що-будь перешкодити Україні стати членом НАТО. Однак в США знайшли спосіб обійти цю перешкоду.
Про те, як позбавити Кремль інструменту політичного тиску, розповів колишній спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер, пише видання "РБК-Україна". 
Як пояснив дипломат, НАТО зазвичай не приймає до своїх лав країни, на території яких проходять військові дії, особливо якщо мова йде про окупацію частини територій Російською Федерацією. В іншому випадку всім членам альянсу доведеться воювати з Росією. Адже, згідно зі статтею 5 статуту НАТО, напад на одну з країн — членів альянсу розцінюється як напад на весь альянс і вимагає негайного втручання військових сил організації.

Само собою, така перспектива нікого не надихає. І Кремль активно використовує цей факт, щоб не допустити вступу сусідніх країн в НАТО. Зокрема, даний сценарій був реалізований не тільки в Україні, але і в Грузії та Молдові.

Однак американські дипломати знайшли вихід з цієї ситуації. Так, Волкер пропонує просто не застосовувати п'яту статтю до окупованих РФ територій, позбавивши таким чином Кремль можливості впливати на рішення Альянсу.

"Ми зобов'язуємося першими не застосовувати силу, щоб їх повернути, і підтримувати тільки мирну реінтеграцію цих територій і відновлення цілісності країн, що прагнуть вступити в НАТО. Це має позбавити Росію стимулів для продовження окупації цих територій", — пояснив Волкер. 
Якщо НАТО погодиться на запропонований США план дій, дуже скоро Україна може отримати бажане членство в Альянсі, а Росії доведеться стримати свої амбіції.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети