Верховна Рада законодавчими актами остаточно скасувала депутатську недоторканність

18 декабря 2019
4333 просмотра Голосов: 1 Автор:Igor Amicable
article19098.jpg

Сьогодні,18 грудня, Верховна рада України схвалила в другому читанні законопроект №2237 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до закону "Про внесення змін до статті 80 Конституції України про недоторканність народних депутатів України".
За закон проголосував 291 парламентарій.
Зміни до Кримінального процесуального кодексу
Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, вчиненого нардепом, іншим органам досудового розслідування, крім Національного антикорупційного бюро України та центрального апарату Державного бюро розслідувань.Кримінальну справу проти нардепа зможе відкривати виключно генпрокурор.
У КПК також визначаються особливості порядку притягнення до кримінальної відповідальності, затримання, обрання запобіжного заходу, проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій щодо депутата ВР.

Зокрема, відомості, які можуть свідчити про вчинення кримінального злочину нардепом, вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань генеральним прокурором (особою, яка виконує обов'язки генпрокурора).

При цьому клопотання про дозвіл на затримання, обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або домашнього арешту, обшук, порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, а також про застосування інших заходів, в тому числі негласних слідчих (розшукових) дій, які відповідно до закону обмежують права і свободи парламентарія, розгляд яких віднесено до повноважень слідчого судді, повинні бути узгоджені генпрокурором або виконуючим його обов'язки.

Розгляд таких клопотань, крім застосування негласних слідчих (розшукових) дій, здійснюється слідчим суддею, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а в кримінальних процесах за злочинами, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, — слідчим суддею ВАКС. Такі клопотання розглядаються з обов'язковою участю нардепа. Слідчий суддя зобов'язаний завчасно повідомити депутата Ради про розгляд зазначеного клопотання, крім клопотання про застосування негласних слідчих (розшукових) дій або обшуку.

Якщо народний депутат без поважної причини не з'явився на судове засідання або не повідомив про причини своєї відсутності, таке клопотання може розглядатися без його участі.

Без дозволу слідчого судді, винесеного на підставі клопотання, узгодженого генпрокурором, дозволяється затримання нардепа тільки в разі, якщо останнього застали під час скоєння або безпосередньо після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, пов'язаного із застосуванням насильства, або що став причиною загибелі людини.

"Орган або посадові особи, які затримали народного депутата, повідомили йому про підозру або застосували до нього запобіжного заходу, або вчинили інші слідчі дії (крім обшуку і негласних слідчих (розшукових) дій), зобов'язані негайно, але не пізніше 24 годин з моменту вчинення таких дій, повідомити про це голові Верховної ради ", — йдеться в тексті документа.

При цьому, якщо був затриманий спікер Ради, правоохоронці зобов'язані негайно, але не пізніше 24 годин з моменту вчинення таких дій, повідомити про це першому заступнику голови ВР.

Зміни до ЗУ "Про статус народного депутата України"
В законі визначаються особливості юридичної відповідальності нардепа. Так, парламентарії не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в Раді і її органах, а також при здійсненні депутатських повноважень, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Зазначено, що особливості початку досудового розслідування по нардепу, повідомлення про підозру, затримання, обрання щодо нього запобіжного заходу, проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій визначаються КПК.

Також вносяться відповідні зміни і до закону про Регламент Верховної Ради.

"Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування, але не раніше дня набрання чинності закону" Про внесення змін до статті 80 Конституції України про недоторканність народних депутатів України ", — йдеться в тексті закону.

За вказаний закон депутати голосували наступним чином:

Нагадаємо, 3 вересня Верховна рада ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів. Закон набуде чинності 1 січня.

 

Похожие статьи:

Новости Политики​Ляшко: брат Тарути Олександр викупив начальника маріупольської міліції за $ 200 000

Новости ПолитикиЩе один нардеп вийшов з фракції Партії регіонів

Новости УкраиныВерховна Рада України скасувала депутатську недоторканність

Новости Политики​На Турчинова, Яценюка і Ярему можливий замах

Новости УкраиныКонституційний суд закрив справу про депутатську недоторканність

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети