Верховна рада зняла останню перепону на шляху до співпраці з МВФ

14 мая 2020
2529 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19427.jpg

Верховна рада зняла останню перепону на шляху до співпраці з МВФ, заборонивши повернення банків, що лопнули їх колишнім власникам. Новий транш Україна може отримати вже в кінці травня.

"Ціною" став публічний розрив відносин президента Володимира Зеленського та олігарха Ігоря Коломойського. Це може погіршити піврозпад монобільшості "Слуги народу" у Верховній раді. Тоді як долю ПриватБанку, можливо, доведеться вирішувати Конституційному суду. 
Пандемія COVID-19 підштовхнула українську економіку до глибокої кризи. Утриматися на плаву влада розраховує за рахунок зовнішніх позик. А тому з початком карантину, коли став зрозумілим масштаб його наслідків, уряд прискорив переговори з Міжнародним валютним фондом про новий кредит.
Меморандум з Фондом може бути підписаний до кінця травня, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ході позачергового засідання парламенту 13 травня. Після цього депутати під наглядом президента виконали останню важливу умову, яка відділяла країну від нової угоди з МВФ — підтримали банківський або так званий «антиколомойский» законопроект.

Законопроект про банки став своєрідним тестом для Володимира Зеленського, якого ще до виборів пов'язували воєдино з олігархом Ігорем Коломойським. Побоювання з цього приводу кулуарно озвучували і західні партнери, особливо на тлі перемог юристів Коломойського в українських судах, де олігарх намагається оскаржити законність націоналізації ПриватБанку. Тепер приводів для розмов про зв'язки Зеленського з опальним бізнесменом стало менше, так само як і шансів Коломойського повернути собі банк.
Але виступ проти колишнього бізнес-партнера послабило позиції президента в своїй же фракції. Причому ця «жертва» може себе не виправдати, адже багато співрозмовників видання вважають, що Конституційний суд в результаті може скасувати прийнятий документ. З іншого боку, активно цей процес почнеться вже після того, як Україна отримає новий транш від МВФ і убезпечить себе від ще більшого кризи.
Ухвалений парламентом закон повинен додатково захистити державу в судових суперечках навколо ПриватБанку. Його колишній співвласник Ігор Коломойський не полишає спроб повернути фінустанова. У МВФ побоюються, що повернення найбільшого банку в Україні олігархові може підірвати фінансову стабільність в країні. Західні партнери наполягли, щоб влада передбачила додатковий запобіжник від таких посягань.
Тепер суд не може повернути  банк колишньому власнику, це  випливає з ухваленого документа. Але екс-акціонер може судитися, щоб отримати компенсацію. Якщо міжнародний аудитор виявить, що в банку на момент виведення з ринку залишався капітал, власник зможе грошима отримати відшкодування збитку. Також за екс-власником залишається право домагатися в суді компенсації упущеної вигоди та моральної шкоди.
«Уявіть, що у вас був нефарбований кіоск. Потім ви його продали, а на його місці новий власник побудував торговий центр. А потім ви говорите, що вас обдурили при продажу і вимагаєте повернути кіоск. Але це неможливо. Там уже торговий центр, на будівництво якого витратили чимало грошей. Тому закон передбачає, що вам не повернуть кіоск, а повертатимуть компенсацію за нього, якщо ви доведете, що вас обдурили », — пояснили в Нацбанку.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиРибак обіцяє, що Рада ухвалить держбюджет 16 січня

Новости Политики​На Турчинова, Яценюка і Ярему можливий замах

Новости Политики​Ляшко: брат Тарути Олександр викупив начальника маріупольської міліції за $ 200 000

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Новости ПолитикиЩе один нардеп вийшов з фракції Партії регіонів

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети