У Гаазі заарештували президента Косово по звинуваченнях в геноциді

6 ноября 2020
5960 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19696.jpg

У Гаазі заарештували президента частково визнаної Косово Хашима Тачі, колишніх керівників парламенту країни Радрі Деселі і Якупа Краснічі, а також депутата Реджепа Селімі. Про це розповіли в прес-релізі Спеціальної прокуратури Міжнародного суду за злочинами в Косово 5 листопада.

В обвинувальному висновку зазначено, що затримані особи причетні до воєнних злочинів: незаконним або свавільним арештам і затриманням; жорстоким тортурам і вбивствам; нелюдським діям, насильницьким зникненням людей і переслідуванням.

Слідство вважає, що ці злочини здійснювали не менше ніж з березня 1998 року і до вересня 1999 року на всій території Косово, а також на півночі Албанії.Головними виконавцями жорстоких наказів керівництва були бійці «Визвольної армії Косово», а жертвами — сотні мирних людей, непричетних до бойових дій.

П'ятий президент невизнаної республіки Косово Хашим Тачі останні чотири роки очолював республіку Косово, а в роки війни на Балканах в 90-х був відомим польовим командиром і звинувачувався Сербією в тероризмі, торгівлі зброєю і геноциді. Напередодні він оголосив на прес-конференції про своє рішення залишити пост, щоб постати перед судом в Гаазі за звинуваченням у військових злочинах і злочинах проти людяності. Тачі заявив, що таким чином робить крок «для захисту цілісності президентства» в країні.

Похожие статьи:

Образование и наукаВолинська трагедія очима українських дослідників - фільм ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО

Политические статьиНавіщо Путін посварився з Туреччиною?

Новости в миреСпочатку поясніть, що ви робите в Україні​ - Ердоган відповів Путіну на заяву щодо "геноциду" вірмен

Новости ОбществаВолынская трагедия Сеймом Польши признана геноцидом.Реакция президента Украины

Новости в миреВозбуждено дело о "геноциде" русскоязычного населения

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети