Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію українського правопису

22 мая 2019
711 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article18593.jpg

22 травня Кабінет Міністрів України затвердив постанову про ухвалення нової редакції правопису, яка прийде на зміну редакції 1992 року. Нова редакція правопису розроблена Національною комісією з питань правопису. Про це повідомив телеканал "Прямий".
Постанову було ухвалено без обговорення, разом із кількома іншими проектами постанов Кабміну, які списком зачитав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
У тексті постанови зазначено, що її ухвалюють із метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації застосування норм правопису.
Комісію з питань правопису Кабінет Міністрів створив у 2015 році. 15 серпня 2018 року на сайті Міністерства освіти було опубліковано проект нової редакції українського правопису. До 15 вересня тривало його громадське обговорення.
Серед головних нововведень проекту виділяють такі:
-можливість вживання "и" на початку слів перед приголосними "н" і "р" (индик, ирій), у дієслові "икати" та іменнику "икавка";
-паралельне вживання "ґ" і "г" для передавання іншомовного звука [g] у прізвищах типу Ґете, Ґуллівер, Васко да Ґама;
-паралельне вживання "ф" і "т" в словах грецького походження: кафедра і катедра, міфологія і мітологія;
-передавання звукосполучень [je], [ji], [ju], [ja] літерами "є", "ї", "ю", "я" у всіх випадках: Савоя замість Савойя, фоє замість фойє;
-роздільне написання слова "пів" з іменниками, якщо йдеться про половину (пів години, пів Києва). Якщо "пів" з іменником становить єдине поняття, то слово потрібно писати разом (півзахист).
У 1933 році так званий харківський правопис 1928 року було скасовано як "націоналістичний". У 1946 році вийшла перша редакція правопису, у 1959 році – друга, яка наближала українські орфографічні і пунктуаційні норми до "Правил орфографії і пунктуації російської мови" від 1956 року.

У 1990 році було опубліковано третю редакцію українського правопису, яка діяла досі. Вона передбачала відхід від низки основних ідей другої редакції. Зокрема, в алфавіт повернулася літера "ґ", кличній формі повернули права відмінка. 

Повний текст нового правопису.
 

Похожие статьи:

РелизыВы можете оспорить штраф полиции выписанный на месте остановки. Разъяснение Дорожного контроля

Новости Политики​У Раді зареєстрований проект постанови про ліквідацію фракції комуністів

Новости ПолитикиРада проголосувала за звільнення Тимошенко

Новости Украины​Верховна рада прийняла рішення про відновлення призову в збройні сили

Новости Киева​У парламенті все ж таки зареєстрували постанову опозиції

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети