Конституційний суд закрив справу про депутатську недоторканність

10 апреля 2020
2670 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19362.jpg

Конституційний суд України закрив провадження за поданням 59 народних депутатів України щодо тлумачення норм Конституції, які гарантують депутатську недоторканність.
Про це  повідомляє прес-служба Конституційного суду.

"9 квітня Велика палата Конституційного суду України на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційним поданням 59 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 62, частини першої, третьої статті 80 Конституції України. За результатами її розгляду прийнято ухвалу про закриття конституційного виробництва в зазначеній справі ", — сказано в повідомленні.Таким чином, Конституційний суд визнав конституційним президентський законопроект про скасування недоторканності народних депутатів з відстрочкою до 2020 року.

Автори конституційного подання просили КС розтлумачити норми Основного закону, які регламентують депутатську недоторканність.

Зокрема, парламентарії просили суд розтлумачити, чи включає в себе депутатська недоторканність заборона порушення таємниці листування і телефонних розмов, чи вважається порушенням депутатської недоторканності прослуховування парламентарія під час його спілкування з третіми особами та відеоконтролю місць загального доступу, де він знаходиться, якщо на це не було згоди Верховної Ради.

Також автори подання просили роз'яснити, чи може звинувачення грунтуватися на доказах, отриманих з порушенням депутатської недоторканності.

Нагадаємо, Верховна Рада у вересні прийняла законопроект (№7203) про внесення змін до ст. 80 Конституції України, яким передбачено скасування недоторканності народних депутатів з 2020 року.

3 грудня Верховна Рада України прийняла за основу в першому читанні законопроект №2237 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до закону" Про внесення змін до статті 80 Конституції України про недоторканність народних депутатів України ".

18 грудня парламент проголосував у цілому за законопроект про реалізацію скасування недоторканності нардепів.1 січня 2020 року закон набув чинності.

Похожие статьи:

СкандалСуддя Януковича знову на роботі?

Новости УкраиныВерховна Рада України скасувала депутатську недоторканність

Новости ПолитикиВерховна Рада законодавчими актами остаточно скасувала депутатську недоторканність

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети