Кравчук назвав можливі компроміси по Донбасу

31 июля 2020
5447 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19558.jpg

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що Київ готовий піти на компроміс у питаннях особливої ​​системи управління і вільної економічної зони на території Донбасу. Про це Кравчук розповів в інтерв'ю суспільно у відповідь на питання, на які компроміси він готовий йти, передає FaceNews.ua.

"Ну, скажімо, особливий статус Донбасу. Я це не сприймаю, тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не" особливий статус ", а "особливу систему управління" в цих регіонах. Це вже компроміс. Управління, але не статус. Значить, вже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, щоб вирішити питання ", — сказав Кравчук.
Ще одне питання, яке, за словами Кравчука, можна було б обговорити — питання вільної економічної зони.

"Я коли був президентом, я підписав тоді закон про вільну економічну зону в цих районах. Це міг би бути один з кроків, для того, щоб люди почали діяти, і вирішувати складні питання, залучаючи туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя і дати людям шанс працювати, заробляти і жити нормально. Ось я назвав два можливі компроміси. Вони не стосуються суверенітету ", — сказав Кравчук.
Він також зазначив, що особливий статус перетворить Донбас в "якусь окрему державу, з якимись особливими політичними повноваженнями". 
"Чи можемо домовитися, що вони можуть мати свою поліцію, свої внутрішні силові структури, може дійти вже до армії, до прикордонників. Тоді це вже не буде територія в складі України", — підкреслив Кравчук.
На питання, в чому полягає "особливий статус управління", він відповів, що "Росія на це не погоджується, але ми повинні виписати що таке "особливий статус управління регіонами".

"Треба, щоб вони мали не менше прав і свобод, ніж мають інші регіони України. Тому що повернути їх в такому стані, як було раніше — це вже не так просто. Тому треба запропонувати більше прав, більше можливостей, але в рамках Конституції України і законів України. Йдеться лише про систему місцевого самоврядування ", — зазначив перший президент України.
На його думку, "принциповість" української позиції тепер треба поєднати з "компромісністю" — і це посилить позицію України в переговорах.

Своїм завданням Кравчук називає встановлення миру на Донбасі.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиФокіна викликали для пояснень в Раду

Новости ПолитикиКравчук готовий гарантувати народу виконання домовленостей влади та опозиції

ИнтервьюЛеонид Кравчук расказывает о взаимоотношениях стран

Новости УкраиныЕсли вся Украина проголосует за независимость Донецкой и Луганской областей, то они ее получат

Новости ПолитикиПутин получил обращение трех украинских президентов

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети