Патріарха Філарета виключили з Священного Синоду ПЦУ

4 февраля 2020
2660 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19212.jpg

У вівторок, 4 лютого, в Конгрегаційній залі Київської православної богословської академії під головуванням митрополита Київського і всієї України Єпіфанія відбулося чергове засідання Священного Синоду Православної Церкви України, на якому Священний Синод ПЦУ призупинив повноваження почесного патріарха Філарета.   
Про це повідомили в прес-службі ПЦУ.

Відзначається, що в засіданні взяли участь всі члени Синоду, крім патріарха Філарета, "відсутнього без поважної причини". Це вже шосте засідання Синоду, яке Філарет пропустив, не повідомивши про причини і проігнорувавши письмове запрошення. У зв'язку з цим Синод прийняв рішення виключити Філарета, залишивши його в складі єпископату ПЦУ.

"Розглянувши нинішню діяльність Почесного Патріарха Філарета і беручи до уваги особливі заслуги в минулому перед Українською Православною Церквою, Священний Синод  констатував, що Почесний Патріарх Філарет залишається в складі єпископату Православної Церкви України, проте втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією. З огляду на відсутність на шести засіданнях Священного Синоду поспіль, необгрунтована відмова брати участь в засіданні Священного Синоду, незважаючи на письмове запрошення, було вирішено зупинити повноваження Почесного Патріарха Філарета як члена Священного Синоду ", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 20 червня "собор", скликаний почесним патріархом Православної церкви України Філаретом, скасував рішення про розпуск Київського патріархату. Він також відмовився від Томосу про автокефалію.

Православна церква України раніше застерегла почесного патріарха Філарета від проведення "собору Київського патріархату" і попередила, що участь в такому заході буде означати розкол і загрожує відлученням від ПЦУ.

11 червня почесний патріарх Православної церкви Філарет заявив, що скличе "помісний собор" Київського патріархату на 20 червня, щоб заявити про невизнання Томосу Вселенського патріарха. Патріарх Філарет також заявив, що не визнає Томос Вселенського патріарха, який "нав'язав церкві лише нову залежність".

Глава Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Єпіфаній прокоментував спроби патріарха Філарета відновити Українську православну церкву Київського патріархату і зазначив, що розколу в Православній церкві України немає.
У грудні минулого року митрополит Єпіфаній заявив, що в Православній церкві України очікують, що почесний патріарх Філарет "передумає і надалі буде разом з ПЦУ".

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети