Україна відзначає Всесвітній день вишиванки

20 мая 2021
5053 просмотра Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19983.jpg

Сьогодні,20 травня, як і щорічно кожного третього четверга травня в Україні відзначають День вишиванки — всеукраїнське свято, покликане зберегти і популяризувати традиції носіння національного одягу в повсякденному житті. У цей день українців закликають доповнити звичний гардероб вишиванкою або будь-яким елементом традиційного костюму. І не тільки. Посли країн Групи семи  G7 привітали українців із Днем вишиванки та опублікували спільне фото у вишиванках."Група послів країн Великої сімки з підтримки реформ бажає Україні гарного Дня вишиванки!", — йдеться у повідомленні у Twitter.

E

Ідея заснування Дня вишиванки виникла в 2006 році в студентському середовищі — вихованка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала університетській спільноті на один день змінити звичний одяг на вишиванку і влаштувати тематичні заходи. Згодом подібні акції стали проходити і в інших регіонах України і світу. Зараз до святкування Дня вишиванки долучилися понад 60 країн світу. Свято супроводжується маршами, ярмарками, художніми та просвітницькими акціями, які покликані познайомити з традиціями вишивки та українського національного костюму.

Слід зазначити, що історія вишивки на території України налічує не одну тисячу років, тому кожна область має власні традиції у використанні орнаментів, технік, квітів, розташуванні вишитих елементів. Найдавнішою вважається вишивка білим по білому. Найбільш популярною є Борщевська вишиванка з Тернопільської області, в якій переважає використання чорного кольору.

З давніх-давен вишиванка вважається оберегом від усього поганого, що може статися в людському житті, виступає символом краси і міцного здоров'я, щастя. Тому приєднуйтесь до акції — одягайте вишиванку і пам'ятайте культурні традиції свого народу! 

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk