Україна залишається серед найневільніших економік світу у рейтингу економічної свободи

16 января 2022
12785 просмотров Голосов: 0 Автор:Kovel
article20292.jpg

Україна піднялася у рейтингу економічної свободи, але залишається серед 40 найневільніших економік світу. Про це свідчить нове дослідження канадського аналітичного центру Fraser Institute. У щорічному рейтингу «Економічна свобода у світі – 2021», який оцінює 165 країн світу, Україна посіла 129 місце
За рік країна піднялася на дев'ять позицій, але продовжує знаходитись у групі з низькою економічною свободою – єдина серед країн Європи. Fraser Institute оцінює державні витрати, монетарну політику, міжнародну торгівлю, правову систему та регулювання. Показник України склав 6,2 з 10, де 10 – найкращий результат. Сусіди у рейтингу – Папуа – Нова Гвінея та Східний Тимор.
Найкращий показник України (6,69) – співвідношення державних видатків до ВВП; гірший – правова система та регулювання (4,94). Сусіди за кордонами випереджають Україну – Молдова посіла 66-те місце, Польща – 75-те, Білорусь – 88-те та Росія – 100-те. Для порівняння: показник Білорусі у сфері монетарної політики становить 8,91, а в Україні – 5,61; за останній рік Білорусь піднялася на сім позицій.
Найбільш вільні економіки – Гонконг, Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія та Грузія. Перша четвірка незмінна, як і 2020 року. Грузія піднялася з восьмого місця на п'яте.
Україна залишається економічно невільною через високі податки та відсутність судової реформи, каже Володимир Дубровський, старший економіст "CASE Україна». За його словами, країна також має скоротити державні витрати – у 2020 році вони становили 46% ВВП. Оптимальний показник для України, на думку Дубровського – 35% ВВП.
Україна внизу рейтингу через застарілі підходи до ведення бізнесу – «недекомунізовану» економіку, каже Сергій Фурса із Dragon Capital. Щоб змінити це, за його словами, потрібно оновити Трудовий кодекс та створити прозорий ринок землі. "Те, що ринок землі вже відкрили, — це крок до декомунізації", — говорить він. Водночас зараз бізнес «працює в середовищі, де він усім винен і де будь-яка регулююча служба може прийти та його закрити».
Ситуація в Україні залежатиме від того, наскільки підприємці готові відстоювати свої права, вважає Дубровський. Економічні свободи, за його словами, потрібні лише тому бізнесу, який їх використовує. «У нас справді утворився потужний середній бізнес, який почав обстоювати свої інтереси, – каже Дубровський. Проте, на думку економіста, підприємці недостатньо тиснуть на уряд, коли йдеться про захист їхніх інтересів.
Крім Fraser Institute рівень економічної свободи оцінює також американський дослідницький інститут Heritage Foundation. У його останньому рейтингу, опублікованому в березні 2021-го, Україна посіла 127-е місце зі 178. Поруч із нею опинилися Мавританія та Джібуті (Східна Африка).

 

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk