В областях України вводиться новий поділ на райони.Абсолютна зміна кордонів

8 июня 2020
3555 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19473.jpg

Міністерство розвитку громад і територій направило на погодження до центральних органів виконавчої влади, обласної державної адміністрації та асоціації органів місцевого самоврядування проект формату майбутніх укрупнених районів.Кабмін вже встиг затвердити план Київської області, в якій 25 районів об'єднають в 6.Карти нового адміністративного поділу по всіх областях публікує урядовий портал "Децентралізація".В більшості регіонів число районів зменшиться в 3-5 разів.

У міністерстві відзначили, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій облдержадміністрацій. Рекомендації визначають мінімальну чисельність населення в межах 150 000 жителів.У відомстві додали, що в плані після узгоджень і попередніх обговорень на рівні уряду, напевно, з'являться зміни.

"Ще внесуть пропозиції, які будуть обов'язково розглянуті і, якщо вони не будуть суперечити критеріям, яким повинні відповідати майбутні райони, їх врахують", — сказав заступник міністра розвитку громад і територій В'ячеслав Негода.

Необхідність зміни районного поділу, на думку уряду, виникла через диспропорцій параметрів існуючих районів. Для порівняння, найменший район в Україні за кількістю населення — Поліський Київської області, в якому проживає 5 622 людини. А найбільший — Харківський з населенням 182 100.

Всього в Україні зараз 490 районів. З проведенням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади 26 районів виявилися повністю покриті об'єднаними територіальними громадами (ЗТВ), до яких в рамках децентралізації перейшли майже всі повноваження райдержадміністрацій і районних рад.Території 164 районів покриті ОТО від 50% до 99%.Тільки на території 75 районів (16%) не створено жодної ОТО. Фактично, інститут райдержадміністрацій повноцінно функціонує тільки на території цих 75 районів.

Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, після реформи будуть надаватися на рівні громад. У той же час,  на місцях постійно йдуть акції протесту, так як люди незадоволені новим адміністративним поділом і вважають його дискримінаційним.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети