В Україні оплачуватимуть за газ по трьох квитанціях

4 июля 2021
3914 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article20039.jpg

Зростання тарифів на газ і збільшення абонплати за транспортування виявилося недостатньо для покриття всіх витрат на газоспоживання.  Українцям доведеться оплачувати ще одну додаткову квитанцію, якщо вони хочуть, щоб в їх будинках був газ.
Нововведення в першу чергу торкнеться жителів багатоквартирних будинків, яким найближчим часом будуть приходити по три квитанції за газ. Це не означає, що тарифи або абонплата зменшаться, а якусь суму винесуть в окрему платіжку. Тепер витрати на обслуговування газових труб і устаткування всередині багатоповерхівок ляжуть на плечі кінцевого споживача.

Щоб мережами всередині багатоквартирних будинків займалися фахівці на регулярній основі і не допускали випадків витоку, то українцям доведеться платити. Також споживачам доведеться оплачувати повну вартість ремонту (матеріали і робота) і усунення аварійних ситуацій. Загальну суму, яка була витрачена на проведені роботи всередині будинку, поділять між мешканцями і внесуть в нову платіжку.

На сьогоднішній день, відповідальність за стан внутрішньобудинкових газових мереж несе глава ОСББ, однак найчастіше вони не є фахівцями і не зможуть вчасно помітити небезпеку і правильно її усунути.

Після того, як були розділені платіжки — окремо за доставку газу і окремо за сам газ, коли фактично ми отримали дві такі платіжки — виявилося, що в містах у багатоквартирних будинках в цю вартість доставки і розподілу газу не були включені вартість обслуговування мереж самого будинку, — пояснюють експерти з питань ЖКГ.

Щоб виправити ситуацію, коли за стан труб всередині міських багатоквартирних будинків ніхто не відповідає, вирішено залучити до цього спеціалізовані компанії, які будуть мати кваліфікацію по забезпеченню безпеки газових мереж. Зрозуміло, в нинішніх умовах мешканцям доведеться оплачувати їх роботу.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що в перші дні липня в Україні рекордно зросли ціни на газ. Вартість ресурсу досягла історичного максимуму.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети