В Україні перейменують міста з російськими назвами

4 ноября 2021
12006 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article20234.jpg

Уповноважений із захисту державної мови України Тарас Кремінь звернувся до керівників низки органів місцевого самоврядування з проханням привести назви населених пунктів у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" назви населених пунктів.Мешканці України скаржаться на назви міст та населених пунктів, які мають російськомовний характер. 

"До мене надходять численні звернення та повідомлення від громадян, які скаржаться, що назви низки населених пунктів мають російськомовний характер і не відповідають правилам та нормам українського правопису", — йдеться у повідомленні прес-служби Креміня.

Омбудсмен навів низку назв, які, на його думку, потрібно змінити. Зокрема, він згадав Первомайськ, Южноукраїнськ, Сєвєродонецьк, Переводчиково, Арбузинка,  Южное, Спокойствие, Надежевка,  Луч, Первомайское. Кремінь додав, що деякі населені пункти мали гарні історичні назви, але були перейменовані за влади комуністів.

"Сьогодні я підписав кілька десятків звернень керівникам місцевих органів державної влади з проханням привести у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 закону [про держмову] назви населених пунктів", — підкреслив Кремінь.

Аргументуючи свою позицію, мовний омбудсмен згадав про рішення Конституційного Суду від 14 липня 2021 року. У ньому йдеться про те, що українська мова є невід'ємним атрибутом держави Україна поряд із її державними символами.

"Застосування української мови має відповідати стандартам державної мови. Порушення стандартів та порядку застосування української мови неприпустимо", – наголосили у своєму рішенні судді.

Раніше стало відомо, що Україна має на державному рівні перейменувати Росію на Московію. Про це заявив депутат Верховної ради від партії "Слуга народу" Микита Потураєв. Свою ідею він обґрунтував тим, що кожна нація сама вирішує, як називати сусідів.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk