В Україні пройшли масові заходи по вшануванню Дня жертв голодоморів

24 ноября 2019
467 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19035.jpg

 23 листопада в Україні відзначено День пам'яті  жертв голодоморів. О 16-00 пройшла  хвилина мовчання в знак пам'яті мільйонних жнертв, а також проведені всеукраїнські акції "Запали свічку". Пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні вшанували президент Володимир Зеленський з дружиною.Президентська сім'я поклала пам'ятні колоски скорботи до знаку жертвам Голодомору, що на Михайлівській площі в Києві. Володимир і Олена Зеленські вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Українська православна церква США, Українська греко-католицька і Римо-католицька церкви провели в католицькому соборі Святого Патрика в Нью-Йорку спільну літургію, присвячену жертвам Голодомору 1932-1933 років.У соборі Святого Патрика в Нью-Йорку провели літургію в пам'ять жертв Голодомору..

Згідно з результатами соцопитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 82% українців вважають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу.Тих, хто не підтримує цю тезу, — 11%, не визначилися — 7%. У порівнянні з минулим роком, дещо зросла кількість тих, хто однозначно згоден з цим твердженням.

Також твердження про те, що Голодомор є геноцидом, поділяють 95% жителів заходу, 87% — Центру, 72% — Півдня і 61% — сходу. Жителі сіл дещо більше схильні підтримувати цю тезу, ніж городяни.

У віковому і освітньому розрізі не спостерігається відчутної різниці у ставленні до цього питання. У той же час в ідеологічному розрізі помітно менше схильні підтримувати це твердження ті, хто жалкує про розпад СРСР. Незважаючи на це, навіть у цій групі спостерігається відносна більшість тих, хто погоджується з визнанням Голодомору геноцидом українського народу.

73% опитаних відзначили, що в цьому році планують запалювати свічку в День пам'яті жертв Голодомору в пам'ять про загиблих від голоду. 20% сказали, що не будуть цього робити. У порівнянні з минулим роком кількість тих, хто має намір запалити свічку, дещо зросла.

Ініціатива запалити свічку пам'яті знаходить трохи більшу підтримку на заході і в центрі (87% і 74% відповідно). У той же час на півдні (68%) і сході (54%) значна частина опитаних теж відзначили, що візьмуть участь в цій акції.

Ініціатива запалити свічку пам'яті частіше знаходить відгук серед старших опитаних, ніж серед молодших. Також дещо частіше говорили про намір взяти участь в цій акції ті, хто не шкодує про розпад СРСР.

Раніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ Німеччини виступає проти визнання Бундестагом Голодомору
МЗС Німеччини виступає проти визнання Голодомору геноцидом українського народу  1932-1933 років геноцидом українського народу.
Перед цим президент Володимир Зеленський закликав прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху визнати Голодомор
Зеленський закликав прем'єра Ізраїлю визнати Голодомор геноцидом  геноцидом українського народу.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети