Верховна Рада ліквідувала 490 існуючих районів і створила замість них 136 нових

18 июля 2020
4757 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19541.jpg

Верховна Рада прийняла проект постанови №3650 «Про утворення і ліквідацію районів». За документ проголосували 238 депутатів.

Постанова передбачає ліквідацію 490 існуючих районів. Спочатку планувалося створити 129 нових районів. Проте 15 липня профільний комітет в черговий раз відкликав проект постанови і вніс туди зміни — в результаті змін нових районів буде 136. Зокрема, комітет запропонував додатково до списку районів, які запропонував уряд, утворити у Вінницькій області – Жмеринський район, у Дніпропетровській — Синельниківський район, у Закарпатській — Рахівській район, у Івано-Франківській — Верховинський район, у Київській — Вишгородський район, в Одеській — Березівський район, у Херсонській — Бериславський і Скадовський райони, у Чернігівській — Корюківський район. Комітет Ради запропонував утворити додаткові 9 районів, водночас у Хмельницькій області замість 5 районів, буде всього 3: Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Шепетівський. 

Згідно з документом, межі районів встановлюються по зовнішньому кордоні територій сільських, селищних, міських територіальних громад, що входять до складу відповідного району.

У документі зазначено, що ліквідувати старі і створити нові райони на окупованих територіях Криму і Донбасу можна буде після відновлення територіальної цілісності України і відновлення там повноважень українських органів влади.

Згідно з постановою, Центральна виборча комісія повинна сформувати виборчі округи і провести місцеві вибори з урахуванням новостворених районів. Нагадаємо, місцеві вибори повинні відбутися 25 жовтня 2020.

Нагадаємо, що укрупнення районів відбувається в рамках територіальної реформи, і у Верховній раді вважають, що завдяки укрупненню районів країна заощадить мільярди гривень.

Похожие статьи:

Новости Политики​На Турчинова, Яценюка і Ярему можливий замах

Новости ПолитикиРибак обіцяє, що Рада ухвалить держбюджет 16 січня

Новости Политики​Ляшко: брат Тарути Олександр викупив начальника маріупольської міліції за $ 200 000

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Новости ПолитикиЩе один нардеп вийшов з фракції Партії регіонів

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети