Виробництво безпілотника БПЛА "Лелека" зроблять масовим в Україні

14 мая 2021
4143 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19961.jpg

Безпілотний літальний апарат "Лелека 100" вітчизняного виробництва офіційно передали на озброєння Збройних сил України. Відповідний наказ був підписаний Міністерством оборони.За словами його керівника Андрія Тарана, БПЛА "Лелека" серед військових вже став досить відомим і перевіреним в бойових умовах.Адже цей безпілотник ще з 2016 року використовувався захисниками України в зоні ООС на Донбасі. Армійці оцінили його як ефективний.

"Сучасна війна продемонструвала перевагу застосування розвідувальних і ударних БПЛА в єдиній системі з іншими підрозділами." Лелека "- це" очі "і" вуха "на поле бою для вирішення завдань  аеророзвідки, картографування місцевості. Він може патрулювати, передавати оперативну інформацію і отримувати точні географічні координати в режимі реального часу ", — підкреслив міністр оборони. 
Таран додав, що цей БПЛА допомагає артилерії влучно вражати цілі вже з другого пострілу. Крім того, він підкреслив, що на озброєння ЗСУ був прийнятий зразок "Лелеки", який вже проходив випробування не тільки на полігонах, а й в реальних умовах війни.

Перевагами цього безпілотника є те, що передача даних з нього відбувається в режимі реального часу, а відеотрансляція — шляхом кодування даних. Це робить літальний апарат недоступним для перехоплення стандартними засобами. До того ж, сигнал з БПЛА містить ряд додаткових захисних характеристик, які істотно підвищують здатність "Лелеки 100» не бути перехопленим засобами радіоелектронної боротьби. 
Плюсом є і те, що цей апарат стійкий до погодних умов і може виконувати завдання в умовах підвищеної хмарності і дощу, в будь-який час доби. Також комплекс може застосовуватися в умовах складної радіоефірної обстановки в разі використання ворогом радіоперешкод і блокування систем супутникової навігації.

"Одночасно з прийняттям на озброєння, позитивно вирішено питання про можливість серійного виробництва" Лелеки 100 "в Україні. Воно буде здійснюватися на основі комплектуючих вітчизняного виробництва. Очікуємо, що поставка комплексів в ЗСУ почнеться вже в цьому році. В нашому народі кажуть" лелека — щастя в сім'ю ". Сподіваюся, цей" Лелека "порадує нашу армійську сім'ю", — поділився очікуваннями Таран. 

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk