Зеленський розпочав процес «деолігархізації».Економічні паспорти народжених дітей

23 марта 2021
5090 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19913.jpg

Український президент Володимир Зеленський запустив широкий процес «деолігархізації» в країні, заявив його радник з питань економіки Олег Устенко в ефірі «Радіо НВ».
«Президент України почав процес деолігархізації, спрямований не на боротьбу з окремими представниками великого бізнесу, а на зміну системи, зменшення бар'єрів для ведення бізнесу і встановлення єдиних для всіх правил гри».

"Якби економічна ситуація в Україні не консервувала в 90-х роках, ми могли б мати за результатами минулого року ВВП на рівні 400 мільярдів доларів. За фактом ми маємо трохи більше 160 мільярдів доларів", — сказав Устенко.

За його словами, невелика група зацікавлених осіб, переважно олігархи, вже багато років намагається "законсервувати" ситуацію в країні, розвиваючи власний бізнес, але при цьому створюючи бар'єри для входження в бізнес для інших.

"Заради цього вони використовують політичні зв'язки і медіаресурс, щоб блокувати розвиток ситуації. Виходить, що те, чого хоче бізнес, а саме: нормальну судову систему, ефективну боротьбу з корупцією, конкуренцію, демонополізацію економіки і зменшення бар'єрів для ведення бізнесу — блокує саме ця група ", — пояснив радник президента України, уточнивши, що з цієї причини процес деолігархізації в країні неминучий.

Разом з тим Устенко зазначив, що мова йде не про якогось конкретного олігарха, а про зміну цілої закритої системи, яка формувалася протягом останніх десятиліть на Україні. Він також вказав, що метою Зеленського є проведення деолігархізації "широким фронтом" діями відразу в декількох напрямках. Так, серед першочергових заходів радник назвав амністію капіталу, судову реформу, відновлення повноцінної роботи антикорупційної інфраструктури, демонополізацію економіки і розвиток конкуренції.

"Ненормально, коли сектора економіки контролюються великими олігархічними групами. Тут повинні бути зрушення, і це ще одна з битв, яку веде влада. У президента Зеленського є чітка воля рухатися в напрямку боротьби з олігархатом", — підкреслив Устенко.

 

Раніше президент України Володимир Зеленський анонсував проект "економічних паспортів", які в майбутньому планується видавати всім народженим в країні дітям.

За задумом, поки дитина росте, на його особистий рахунок будуть капати дивіденди від використання і видобутку природних ресурсів. Після досягнення повноліття ці кошти можна витратити, зазначив український лідер.

"Грошові кошти будуть накопичуватися на їх персональному депозитному рахунку в банку. Після досягнення повноліття вони можуть бути витрачені ними на здобуття вищої освіти в Україні", — розповів Зеленський на своїй сторінці в "Фейсбуці".

Повноцінний проект документа і механізм його впровадження  підготують найближчим часом.

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk